"הזנחה קשה": נסע לחו"ל והשאיר את כלביו קשורים ללא מזון ומים

תושב כפר כנא שנסע לחופשה בת כשבוע השאיר את כלביו ללא השגחה, כשהם בלי מחסה וצל בחום הכבד. הם הועברו לידי עמותת בעלי חיים שתחפש בית מאמץ עבורם. "הם היו ללא מים ואוכל, עם קרציות על גופם". נגד הבעלים ששב ארצה נפתח תיק בחשד להתעללות בבעל חיים

תושב הצפון שנסע לחופשה של שישה ימים בחו"ל, השאיר את שני כלביו קשורים ללא מזון ומים וללא השגחה, כשהם אינם תחת צל או מחסה.

הכלבים נלקחו על ידי המשטרה והועברו לידי העמותה לרווחת בעלי החיים, שתחפש עבורם בית חם.
לפני כמה ימים הגיעה לתחנת המשטרה בכפר כנא פנייה מהעמותה ונמסר כי בחצר בית בעיר נמצאים שני כלבים קשורים לעצים, ללא אוכל ומים.

עוד בוואלה!

"לא האמנתי": תשע שנים אחרי שנעלמה, נמצאה הכלבה לוקה והושבה לבעליה

לכתבה המלאה
אחד הכלבים שנמצא קשור (צילום: דוברות משטרת ישראל)

"הגענו למקום יחד עם פעיל של העמותה", סיפר פקד רועי גולן, קצין מבצעים בתחנה, "ראינו שני כלבים - אחד האסקי והשני האקיטה מעורב. הם היו ללא מים ואוכל ועם קרציות על גופם, קשורים ומוזנחים בצורה קשה".

הכלבים נלקחו מהמקום והועברו לידי עמותה שמטפלת בכלבים עזובים, שם זכו לטיפול מידי רופא וטרינר.
בדיקה העלתה כי לכלבים אין שבבי זיהוי, כפי שמחוייב בחוק. עקב כך, ההנחה היא שלא חוסנו לכלבת, לפי החוק.

"עם קרציות על גופם". אחד הכלבים שנמצאו לאחר הטיפול (צילום: דוברות משטרת ישראל)
"בפועל אף אחד לא דאג להם". אחד הכלבים לאחר שזכו לטיפול (צילום: דוברות משטרת ישראל)

בעל הכלבים שב לפני שלושה ימים מחופשתו בחו"ל וקיבל זימון לחקירה בתחנת המשטרה, שם נפתח לו תיק בחשד להתעללות בבעל חיים. בחקירתו הוא טען כי ביקש ממישהו שידאג לכלבים ויאכיל אותם, אולם לדברי המשטרה "בפועל אף אחד לא דאג להם והם הוזנחו".

אחרי שצמד הכלבים יתאושש ואחרי תקופת השגחה עליהם, פעילי העמותה יחפשו עבורם בתים מאמצים. פקד גולן אמר כי זהו כבר מקרה רביעי מתחילת השנה של הזנחה והתעללות בבעלי חיים שטופל בתחנת כנא. "מה שמנחם ומשמח הוא שבכל הפעמים נמצאו לבסוף מאמצים לאותם כלבים שעברו התעללות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully