בשל התפשטות זן הדלתא, קליפורניה וניו יורק מחייבות עובדי ציבור להתחסן

המדינה והעיר המאוכלסות ביותר בארה"ב יחייבו מאות אלפי עובדים להתחסן או לעבור בדיקות שבועיות. "משפיע על כולנו", אמר מושל קליפורניה על הלא מחוסנים. לאחרונה חל זינוק מחודש בתחלואה בארה"ב, בעיקר במדינות רפובליקניות. מושל ג'ורג'יה: "דברו עם הרופא ולכו להתחסן"

רויטרס
27/07/2021
בדיקות קורונה במרפאה בלוס אנג'לס, קליפורניה, 26 ביולי 2021. רויטרס
עובדי ממשל יידרשו להתחסן או להיבדק לפחות פעם בשבוע. בדיקות במרפאה בלוס אנג'לס, אתמול(צילום: רויטרס)

קליפורניה והעיר ניו יורק הורו הלילה (שלישי) לעובדי ציבור להתחסן נגד נגיף הקורונה או לעבור בדיקות קבועות, בניסיון להגביר את הלחץ על אלו המהססים להתחסחן בצל העלייה במספר המקרים שנקשרת לזן הדלתא.

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אמר כי העירייה תדרוש מיותר מ-300 אלף עובדיה להתחסן עד 13 בספטמבר או לעבור בדיקות שבועיות. בשבוע שעבר החליטו הרשויות בעיר המאוכלסת ביותר בארצות הברית לחייב את כל הצוותים הרפואיים בבתי החולים והמרפאות הציבוריים להתחסן נגד הנגיף.

עם זאת, איגוד העובדים הציבוריים הגדול ביותר בעיר, המונה 125 אלף חברים, תקף את ההחלטה של העירייה. "אם היא מתכוונת לבדוק את חברינו מדי שבוע, עליה קודם כל לפגוש אותנו סביב השולחן כדי לשאת ולתת", אמר נשיא האיגוד DC 37, הנרי גארידו, בהצהרה.

בקליפורניה, המושל גווין ניוסאם אמר כי כל עובדי המדינה, כ-246 אלף איש, יידרשו להתחסן החל מ-2 באוגוסט או לעבור בדיקות קורונה לפחות פעם בשבוע. "אנחנו נמצאים בשלב במגיפה שבו בחירה של אדם אחד לא להתחסן משפיעה על כולנו", אמר המושל הדמוקרטי במסיבת עיתונאים.

איגוד העובדים בגדול בניו יורק מתנגד להחלטת העירייה. נשים עם מסיכות בכיכר טיימס(צילום: רויטרס)

הממשל הפדרלי והרשויות המקומיות במדינות ובערים בארצות הברית דוחפים להגברת קצב החיסונים בעקבות הזינוק המחודש בתחלואה, בהם גם מנהיגים רפובליקנים שעד לאחרונה הסתייגו מהמהלך.

"מכיוון שמספר המקרים עולה בכל 50 המדינות, אני רוצה לעודד את כל תושבי ג'ורג'יה לדבר עם הרופא שלהם ולהתחסן", כתב מושל ג'ורג'יה הרפבוליקני, בריאן קמפ, בטוויטר.

עוד אתמול, המשרד לחיילים ותיקים, שבסמכותו לספק שירותים בריאותים לאנשי צבא לשעבר, הפך לסוכנות הפדרלית הראשונה הדורשת מעובדיה להתחסן.

לפי ההערכות, זן הדלתא, שזוהה לראשונה בהודו, מדבק יותר מהנגיף המקורי. הוא גרם לזינוק במספר הנדבקים ברחבי ארצות הברית, ועצר חלקית את הצניחה בתחלואה שנרשמה באביב עם הרחבת הגישה לחיסונים. גורם בבית הלבן אמר אתמול לסוכנות הידיעות רויטרס כי זן הדלתא הוביל לעיכוב בקיום דיונים על הסרת הגבלות הטיסה הקיימות בזמן הקרוב.

ירידה במספר המתחסנים היומי

העלייה החדה ביותר בתחלואה מתרחשת בעיקר במדינות עם שיעורי חיסון נמוכים. 40% מכלל המקרים החדשים בארצות הברית אובחנו בפלורידה, טקסס ומיזורי הרפובליקניות. ג'פרי זייינטס, יועץ בבית הלבן, אמר כי אחד מכל חמישה מקרים חדשים נרשם בפלורידה.

על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), פחות ממחצית מאוכלוסיית ארצות הברית מחוסנת בשתי מנות. מספר החיסונים היומי הגיע לשיא של 4.63 מיליון ב -10 באפריל, ומאז הוא נעצר וירד דרמטית. ביום ראשון דיווחו ב-CDC על-778,996 מנות חיסון שניתנו ברחבי ארצות הברית, הנתון היומי הגבוה ביותר מאז 3 ביולי, אז ניתנו 1.16 מיליון מנות.

החיסונים לקורונה וחובת הבדיקות מעוררים מחלוקת רבה בארצות הברית, וכבר הובילו להליכים משפטיים במקרה של אוניברסיטאות ציבוריות. המתנגדים רואים בכך פגיעה בזכויות הפרט. 57 עמותות רפואיות פרסמו אתמול הצהרה הקוראת לכל שירותי הבריאות והטיפול הסיעודי בארצות הברית להורות לעובדיהם להתחסן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully