888: גיוס ראשון ליחידה המסווגת שתצוד את לוחמי העילית של חיזבאללה

יחידת "רפאים" שקיבלה את הכינוי "הבייבי של הרמטכ"ל" תחל בשבוע הבא לגייס לוחמים אחרי יותר משנה של בניית התשתית להקמתה. ייעודה המרכזי - לחימה בתמרון יבשתי המשלב יכולות מודיעין, אש וחיל אוויר מתקדמות ומגוונות

  • צה"ל
  • חיזבאללה

בצה"ל יחלו בשבוע הבא בגיוס ראשון ליחידת "רפאים", יחידה מסווגת וייעודית ללחימה בתמרון יבשתי המשלב יכולות מודיעין, אש וחיל אוויר מתקדמות ומגוונות.

היחידה, שמספרה בצה"ל הוא 888 נמצאת תחת פיקודו של אל"מ ע', והיא הוקמה בשנת 2019 במסגרת תפיסת הרמטכ"ל אביב כוכבי לפיתוח יכולות לחימה מסווגות.

לאחר שהמטה הכללי אישר את תוכנית ההקמה של היחידה הסודית, הוטלה משימת ההקמה על מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק ומפקד אוגדה 98 דאז, תא"ל ירון פינקלמן. עד כה גויסו ליחידה לוחמים וקצינים מצטיינים ובעלי ניסיון מבצעי ששירתו בסיירות ויחידות עילית אחרות, ואלו נבחרו בקפידה רבה כדי להאיץ בשגרה תהליכי פיתוח של היכולות הטכנולוגיות שמשלבת היחידה.

עוד בוואלה!

מול חמאס וחיזבאללה במקביל: צפו באימון חטיבת הקומנדו

לכתבה המלאה
משימות מורכבות לאיתור וחשיפת אויב. לוחמי צה"ל (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דובר צה"ל)

בין האמצעים שמפעילה "רפאים" ניתן למנות רחפנים וכלי טיס זעירים מסוגים שונים, יכולות תקשורת מהמסווגות שיש לצה"ל, מערכות שליטה ובקרה ועוד. בזמן מלחמה תקבל על עצמה היחידה משימות מורכבות לאיתור וחשיפת אויב, בדגש על לוחמי העילית של חיזבאללה בתנאי שטח מורכבים בעומק שטח לבנון.

מועמדים לשירות ביטחון שעברו גיבוש לסיירות צנחנים ונח"ל כבר קיבלו הודעות בדבר מיונים ליחידה, במסגרתם ייבחנו על ידי מפקדי יחידת "רפאים". המתאימים מביניהם ללחימה, בשילוב עם זיקה לטכנולוגיה מגוונת, יכנסו בשערי היחידה, שהתמקמה לאחרונה בבסיס חדש עם תשתיות מתקדמות.

הלוחמים המיועדים לשירות ביחידה עוברים טירונות ואימון מתקדם בחטיבת הנח"ל או הצנחנים, אך תחת מפקדים של יחידת "רפאים".

כלל הלוחמים המגיעים ליחידה חותמים שנת קבע. רחפן צה"לי (צילום: התעשייה האווירית)

לאחר מכן, יתחילו הלוחמים מסלול הכשרת לוחם וצוות בכלל מתארי השטח בבית הספר של גדודי הסיור והקומנדו, במקביל להכשרות ייעודיות שיתבצעו על ידי "רפאים". במהלך שבועות אלו מגיעים בעלי תפקידים מהיחידה ומאתרים את הלוחמים המיועדים למקצועות השונים.

לאחר 48 שבועות של הכשרה, יגיעו הצוותים ליחידה הרב -מימדית ושם יבצעו הכשרה ייעודית של 12 שבועות נוספים, כאשר עיקר ההכשרה מתמקדת בכשירות צוות משימה רב-מימדי המשלב לוחמי חי"ר, עוקץ, יהל"ם, רוכב שמיים ומש"קי תקיפה. כלל הלוחמים המגיעים ליחידה חותמים שנת קבע אחת כתנאי יציאה לגיבוש, כאשר בעלי תפקידים ייחודיים יבצעו שירות קבע ארוך יותר במסלולים ייחודים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully