בשבוע החולף: עלייה משמעותית במאובחנים, מספר החולים קשה - הגבוה מתחילת מאי

משרד הבריאות עדכן כי מספר החולים קשה הגיע ל-81, עלייה של 29 מהשבוע שעבר. 1,263 מאומתים התגלו ביממה האחרונה, ו-7,900 לאורך השבוע - עלייה של 174%. בבתי החולים אושפזו 68 איש נוספים. לעומת זאת, מניין המונשמים נשאר יציב

מספר החולים קשה בנגיף הקורונה עלה ל-81 - כך עדכן הבוקר (שישי) משרד הבריאות. זהו הנתון הגבוה ביותר מתחילת מאי, ועלייה של 29 מהשבוע שעבר - 155%. 1,263 בני אדם אובחנו ביממה האחרונה כחולים בנגיף, ו-7,900 לאורך השבוע, לעומת 4,531 בשבוע הקודם - הבדל של 174%.

מספר המונשמים נשאר יציב בשבוע החולף, ועומד כעת על 17. מספר המאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ גדל מ-99 ל-167 בני אדם. 12 חולים בקורונה מתו בשבוע החולף, ומפרוץ המגיפה מתו בישראל 6,443 בני אדם. מספר הנדבקים הכולל הוא 857,554.

עוד בוואלה!

היכן ייאכף התו הירוק והאם צריך לבטל את הטיסה? מה שצריך לדעת על ההגבלות החדשות

לכתבה המלאה
7,900 מאובחנים חדשים בשבוע האחרון. בדיקות בכפר סבא (צילום: ראובן קסטרו)

העלייה מגיעה ברקע הגבלות חדשות שאישר קבינט הקורונה לצמצום ההדבקה והעלאת מספר המתחסנים. אתמול החליטו השרים להחיל את מתווה התו הירוק, תקנות הקורונה על אירועים ועסקים שנועדו לבלום את התפשטות התחלואה, וכן הגבלות נוספות על כניסה ויציאה מישראל דרך נתב"ג.

המתווים יעלו לאישור הממשלה בשבוע הבא ביום ראשון. אם יאושר מתווה התו הירוק, הוא ייכנס לתוקף החל מ-29 ביולי. אם יאושר מתווה נתב"ג, ההגבלות ייאכפו החל מיום שישי הבא, 30 ביולי.

לפי מתווה התו הירוק, על אירועים של עד מאה משתתפים לא יחולו הגבלות חדשות ואלו יתקיימו כרגיל. עם זאת, באירועים שכוללים יותר ממאה משתתפים במקום סגור - או פתוח - הכניסה תתאפשר רק למחוסנים, מחלימים ובעלי תוצאת בדיקה שלילית שהינם מגיל 12 ומעלה.

מדינות כתומות חדשות. נתב"ג (צילום: ראובן קסטרו)

בתוך כך, טורקיה, בריטניה, קפריסין וגיאורגיה הצטרפו היום לרשימת המדינות הכתומות לפי משרד הבריאות, וכלל השבים מהן ייכנסו לבידוד מלא. השרים המליצו להכניס את ארבעת המדינות לרשימת המדינות האדומות החל מעוד שבוע. במקביל, ספרד וקירגיזסטן הוגדרו כמדינות בעלות רמת סיכון מירבית והטיסה נאסרה אליהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully