"התנהגות שיטתית וסדרתית": תיעודים אינטימיים של זוגות שטיילו ביריחו מופצים ברשת

פלסטינים וערבים ישראלים רבים שתועדו בווילות בעיר מסרבים לשלם עשרות אלפי שקלים כדי למנוע את הפצת הצילומים. במקביל, אוזלת היד של המשטרה הפלסטינית מונעת מנפגעים להתלונן, וכן ממטיילים לבקר בעיר מחשש ליפול קורבן לסחיטה. לאחרונה, החלה התופעה לזלוג למזרח ירושלים

  • סחיטה מינית
  • יריחו

תיעודים אינטימיים רבים של זוגות תושבי השטחים, שביקרו בעיר יריחו ברשות הפלסטינית, הופצו בחודשים האחרונים ברחבי הרשת. הסוחטים, שתיעדו את הזוגות באמצעות מצלמות נסתרות שפוזרו בחללי הווילות והצימרים בהם התארחו, הפיצו את הצילומים במקרים בהם בני הזוג סירבו לשלם אלפי ועשרות אלפי שקלים כדי למנוע את הפצתם.

א', איש עסקים ותושב השטחים, סיפר לוואלה! על שיטת הפעולה של הסוחטים, לפיה הם שוכרים וילה או דירת אירוח בעיר באופן חשאי למשך כמה ימים, ואז מציעים אותה להשכרה לצד שלישי על ידי פרסום ברשת - ללא מפגש פנים מול פנים. במקביל, האלמונים מציבים את המצלמות הנסתרות, וזמן מה לאחר שהותם במקום, האורחים מקבלים שיחות איום בה הם נדרשים לתשלום כספי.

המבנה בו היה ממוקם הקזינו ביריחו (צילום: מערכת וואלה! NEWS, Keleti, Cc-by-sa-3.0)

יריחו הפכה בשנים האחרונות למרכז תיירותי ומוקד בילוי מועדף עבור זוגות ערבים-ישראלים ופלסטינים. "העיר יריחו משופעת בווילות", מוסיף א', "בדרך כלל אנשים באים ושוכרים ליום-יומיים. זה גרם לנזק כלכלי מאוד גדול למשקיעים ולבעלי הווילות". לדבריו, רבים נמנעים מלבקר ביריחו ומעדיפים לטייל במקומות אחרים, שכן לתחושתם המשטרה הפלסטינית מנהלת את חקירת התלונות בעצלתיים, וטרם עדכנה כי העבריינים נתפסו. "הציבור הפלסטיני חייב לקבל תשובות, האם החקירה של המשטרה הפלסטינית הובילה לתוצאות? האם איתרו את החשודים במעשה?".

הוא עוד אומר כי מנגד לתלונות שהוגשו - נפגעים רבים חוששים להתלונן, בשל הפסימיות לגבי יכולתה של המשטרה הפלסטינית לטפל בנושא כראוי, וכן כי "זה גם פאדיחה וגם יכול להיות מסוכן". א' ממשיך ומבטא את התחושה הכללית כי התופעה לא תיפסק בקרוב: "כולם מכירים את ההתנהלות של המשטרה הפלסטינית - הם לא יעשו כלום, ולכן כל עוד לא יתפרסמו מאות תלונות על דברים כאלה בתקשורת ובפייסבוק, כל התלונות, אם יוגשו למשטרה - יושלכו לפח".

עוד בוואלה!

בשל תשלום משכורות למחבלים: הקבינט אישר הקפאת מיליונים מכספי מסים פלסטינים

לכתבה המלאה

מחקירה המתנהלת בימים אלו במשטרת ירושלים, מתברר כי התופעה, שמימדיה אינם ידועים, זולגת גם לאזורים בשליטה ישראלית מלאה כמו מזרח וצפון ירושלים. לפי המשטרה, בחודש פברואר נעצרו שני תושבי מזרח ירושלים ותושבת צפון העיר, בחשד שהחזיקו בסרטון אינטימי של צעירה ותושב השטחים, אותו הם ניסו לסחוט תוך "ניצול הרגישות ומצבו הפגיע של הקורבן".

אחד החשודים, שנעצר בחשד ששימש כמתווך בין הצדדים, נחשב בכיר באחת השכונות במזרח העיר. סנגורו טען כי מעורבותו באירוע נובעת בשל "הפרקטיקה של מזרח העיר, של אנשים שפותרים סכסוך. מכובדים של החברה שפונים אליהם הצדדים בנושא כספי או על רקע אחר, פונים לבן אדם שהוא מגשר והוא מנסה לפתור את הבעיה".

בדיון בהארכת מעצרם של החשודים, שופט בית משפט השלום בירושלים אלעד לנג אמר כי "מדובר בהתנהגות שיטתית וסדרתית של סחיטת אנשים, על רקע פיתויים להיחשף ולקיים יחסי מין תוך צילומם בסתר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully