חייל בחופשה הציל אדם שנפגע מסירה וטבע בכנרת: "הבטחתי שאגיע לחוף כמה שיותר מהר"

סמל ר', לוחם ביחידה מובחרת בחיל האוויר, שמע קריאות לעזרה בעת שבילה באחד החופים, וחש מיד אל המים. הוא לקח את החסקה של המציל וחתר אל הטובע, שאיבד את רגלו בתאונה, ומשך אותו החוצה. "אם לא הייתי שומע אותו - זה היה נגמר לגמרי אחרת". צפו בתיעוד

15/07/2021
בווידאו: סמל ר', לוחם ביחידה מובחרת, הציל אדם מטביעה בכנרת במהלך חופשה (מערכת וואלה!)

סמל ר', לוחם ביחידה מובחרת בחיל האוויר, הציל אדם מטביעה בתחילת השבוע, לאחר שהוא נפגע מסירת מנוע בכנרת. החייל, בן 20, עשה זאת בעת ששהה בחופשה בטבריה. בזמן האירוע הוא עמד ליד סוכת המציל בחוף התכלת, כששמע לפתע קריאות לעזרה.

"ראיתי סירה שעוברת במקום שבו אסור לה לשוט. היא שטה במהירות די גבוהה. זה הסב את תשומת ליבי," הוא סיפר לוואלה!. "ובאמת אחרי שהיא עברה שמעתי צעקות 'אמא, אני טובע, הצילו'. הסתכלי 150 מטר צפונה וראיתי ידיים וראש מעל המים, נאבקים להישאר".

החייל לא היסס, הוריד אל המים את החסקה שבעמדת המציל, והחל לחתור לכיוון האדם הטובע. "בערך ארבעה מטרים ממנו ראיתי שלולית דם. צעקתי שיזעיקו אמבולנס כי הבנתי שהוא נפגע", הסביר סמל ר', והוסיף, "לקחו לי בערך 45 שניות להגיע אליו מהחוף. כשהגעתי אליו, תפסתי אותו והעליתי אותו לחסקה".

עוד בוואלה!

נפגעתם במהלך נסיעה באוטובוס? מגיע לכם פיצוי

בשיתוף zap משפטי
"אם לא הייתי שומע אותו זה היה נגמר לגמרי אחרת". סמל ר'(צילום: דובר צה"ל)

החייל סיפר שראה שהרגל של האיש נתלשה מהמקום, ככל הנראה נפגעה מהמדחס של הסירה. "כולי התמלאתי בדם", הוא נזכר, "הבטחתי לו שאגיע כמה שיותר מהר לחוף. כשהגענו לחוף אמרתי למציל שיוציא חוסם עורקים. זה עצר לו את הדם עד שהגיע האמבולנס. הבאתי לו המים וכיסיתי אותו כי הגיעו נופשים".

על השאלה מדוע חתר בעצמו עם החסקה, לנוכח העובדה שהיה בחוף מציל, השיב הלוחם כי "החסקה עמד במקום מאוד נגיש להורדה. בכל מקרה הרגשתי שאני אעשה את זה הכי טוב. הרגשתי שזה המקום שלי באותו הרגע".

את ההתמודדות ברגעי הלחץ והקושי הפיזי באירוע הוא זקף לזכות הצבא. הוא סיפר כי מה שסייע לו במשימה היו "המסלול שעברתי ביחידה, והערכים שלמדתי בחיל האוויר, בפרט כמו חתירה למגע ודבקות במשימה, להיות ראשון לתת מענה". הוא איחל בריאות לאדם שהציל, ושיתף כי דיבר עם אישתו, שסיפרה לו שעברה בינתיים סדרת ניתוחים במטרה להציל את רגלו. "שאנשים ישמרו על עצמם בכנרת. אם לא הייתי שומע אותו זה היה נגמר לגמרי אחרת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully