וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המדדים ננעלו בעליות בעקבות נתוני מקרו חיוביים

שירלי יום-טוב

3.2.2003 / 23:53

צורן הוסיפה 4.5% לאחר צניחה של 21% ביום שישי; אינטרנט זהב המשיכה להתממש ואיבדה כ-9.5% בהמשך לירידות ביום שישי; רדוור ירדה בכ-2.5% לאחר הדו"חות; וריסיטי עלתה ב-5.5%

שבוע המסחר נפתח היום בוול סטריט בעליות במדדים, למרות מצב הרוח הלאומי השפוף בארה"ב בעקבות אסון מעבורת החלל והמשך המתיחות בגזרה העיראקית. נתוני מקרו שהתפרסמו מוקדם יותר העידו על ירידה בנתוני מדד מנהלי הרכש לחודש ינואר, אך התוצאות היו טובות מהצפוי והצביעו על חודש שלישי של התרחבות בסקטור. הנאסד"ק מטפס כעת ב-0.3% והדאו מוסיף 0.5%.

עיראק נותרת הגורם המעורר דאגה בזירת המסחר השבוע, לקראת נאומו של מזכיר המדינה האמריקאי, קולין פאוול, בפני האו"ם ביום רביעי הקרוב. פאוול צפוי לספק הוכחת מפורטות לכך שעיראק מחזיקה אמצעי נשק להשמדה המונית, שהוסתרו מפקחי האו"ם.

נתוני מדד מנהלי הרכש לחודש ינואר הצביעו על קריאה של 53.9 נקודות - אמנם ירידה מרמה של 55.2 נקודות שנרשמה בדצמבר, אך תוצאה מעט גבוהה מהצפי ל-53 נקודות.

מדד הנאסד"ק פתח את שבוע המסחר ברמה של 1,320 נקודות, לאחר שבוע נוסף של ירידות בו איבד 1.6%. הדאו ג'ונס איבד בשבוע שחלף 0.9% והוא ניצב טרם פתיחת המסחר ברמה של 8,053 נקודות.

בין המניות הישראליות נרשמת כעת מגמה מעורבת ובין המניות הכבדות קיימת מגמה חיובית. צ'ק פוינט מוסיפה 1.1% למחיר של 14.5 דולר ומרקורי מוסיפה 1.5% למחיר של 36 דולר. טבע מאבדת 0.5% ל-38.2 דולר. קומברס מוסיפה 1% למחיר של 9.6 דולרים.

ענקית הבילינג אמדוקס הכחישה כי היא נמצאת במגעים לרכישת חברת אסיה-אינפו, המתחרה הסינית שלה המפתחת תוכנות בילינג והודעות.

מקורות בשוק ההון העריכו כי אמדוקס בוחנת את רכשית החברה במסגרת נסיונותיה להרחיב את חדירתה לשוק הטלקום הסיני והאסיאתי, שבו אסיה-אינפו היא שחקן דומיננטי. עסקה כזו עשויה להתבצע לפי מחיר גבוה משווי השוק של אסיה-אינפו, שהוא כיום כ-175 מיליון דולר. באמדוקס הכחישו כאמור כוונות לרכוש את אסיה-אינפו, אבל ציינו כי החברה בוחנת באחרונה שיתופי פעולה עם חברות מדרום מזרח אסיה. המניה מוסיפה 0.5% למחיר של 13 דולר.

חברת רדוור פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון הרביעי. החברה, המפתחת פתרונות לניהול תעבורה באינטרנט, דיווחה על צמיחה של 28% בהכנסות הרבעון הרביעי לרמה של 12 מיליון דולר. החברה דיווחה על רווח נקי של כחצי מיליון דולר או 3 סנט למניה ברבעון הרביעי בהשוואה להפסד נקי של 8.3 מיליון דולר או 50 סנט למניה ברבעון מקביל. הרווח הנקי גבוה ב-2 סנט ממוצע תחזית האנליסטים. ברבעון השלישי דיווחה החברה על הפסד נקי של 2 סנט למניה.

רדוור הציגה תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת בארבעת הרבעונים האחרונים. שווי השוק של רדוור מסתכם ב-157 מיליון דולר ומניית החברה מאבדת כעת 3.4% למחיר של 9.1 דולרים.

מניית צורן מוסיפה כעת 3.1% למחיר של 11.2 דולר לאחר צניחה של 21% ביום שישי האחרון. הנפילה במניה באה בעקבות תחזית לא מעודדת לרבעון הראשון, הצופה ירידה של כ-10% בהכנסות ורווח נקי של סנט אחד עד שלושה סנט למניה. בית ההשקעות CIBC הוריד היום את המלצתו למניה ל"תשואת שוק" מ"תשואת יתר".

מניית אינטרנט זהב ממשיכה לאבד גובה, אך מיתנה את הצניחה של 12% שרשמה קודם והיא מאבדת כעת 6% למחיר של 2.3 דולרים במחזור ער. זאת, בהמשך לירידה של 21% ביום שישי האחרון. יחד עם זאת, מתחילת השנה עלתה המניה בכ-92%.

עוד בולטות מניית טריון המאבדת 0.9% למחיר של 2.3 דולרים במחזור גבוה,בהמשך לירידות ביום שישי, ומניית וריסיטי המוסיפה כ-6.5% למחיר של 9.8 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully