נתניהו נפגש עם ח"כ שיקלי כדי לבחון אם יצטרף להצעת אי אמון על חוק האזרחות

לוואלה! נודע כי ראש האופוזיציה נפגש הבוקר עם הח"כ מימינה ושוחח איתו על המאמץ להפיל את חוק האזרחות. לפי גורמים בליכוד שיקלי אמר כי אם החוק יובא כלשונו הוא יתמוך בו ביחד עם הקואליציה, ואם זו תהיה הצעת אי אמון הוא ישקול את עמדתו

05/07/2021

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (שני) בכנסת עם ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) ושוחח איתו על המאמץ להפיל את חוק האזרחות. כך נודע לוואלה!. לפי גורמים בליכוד, נתניהו ביקש לדעת אם שיקלי יסכים להתנגד לחוק במידה והאופוזיציה תהפוך את ההצבעה להצעת אי אמון. לפי הגורמים, שיקלי אמר כי אם החוק יובא כלשונו הוא יתמוך בו ביחד עם הקואליציה, ואם זו תהיה הצעת אי אמון הוא ישקול את עמדתו. מטעמו של שיקלי ומטעם הליכוד לא נמסרה תגובה.

שיקלי הצביע נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד בחודש שעבר, אך לאחר מכן הגיע להסכמות עם יו"ר ימינה, ראש הממשלה נפתלי בנט, על שיתוף פעולה פרלמנטרי מוגבל כדי שלא יוכרז כפורש מהסיעה ויוטלו עליו מגבלות חוקיות להתמודדות עתידית במפלגה אחרת. במסגרת ההבנות, שיקלי מונה כחבר בועדת הפנים ובוועדת החוץ והביטחון, והוא הסכים לתמוך בחקיקה של בקואליציה לגופו של ענין ונושא ולא להצטרף אוטומטית לעמדת האופוזיציה. 

עוד בוואלה!

מאבק על כל קול: הכנסת תצביע הלילה על חוק האזרחות

לכתבה המלאה
עמיחי שיקלי, 2 ביוני 2021. ראובן קסטרו
אמר שישקול את עמדתו אם החוק ייהפך להצעת אי אמון. שיקלי(צילום: ראובן קסטרו)

לאור התנגדותו להקמת הממשלה, שיקלי הפך לדמות פופולרית ומחוזרת בליכוד, אך במידה ויוכרז כפורש מימינה הוא לא יוכל להתמודד בבחירות הבאות באף מפלגה קיימת אלא רק במסגרת חדשה.  בראיון שנתן הערב בחדשות 13 אמר שאם הבחירות היו מתרחשות היום הוא היה תומך בנתניהו, ולא בבנט, לראשות הממשלה. במקביל, היום הודיע כי החליט למנות כדוברת את נוי בר, בכירה בארגון הימין "אם תרצו" - שגם שיקלי היה פעיל בו בעבר. בר היא גם חברתו לחיים של בנו של יו"ר הליכוד, אבנר נתניהו.

בליכוד בחנו היום את האפשרות להפוך את ההצבעה על חוק האזרחות להצבעת אי אמון בממשלה, כדי להביך את הקואליציה ולהפחית את הביקורת הציבורית על התנגדותם המסתמנת לחוק. בישיבת סיעת הליכוד שהתכנסה היום לדון על החוק, יו"ר הסיעה יריב לוין אמר כי "יש אפשרות להפוך את חוק האזרחות לאי אמון. יש שיקולים לכאן ולכאן. יכול להיות שזה ידחוק את הערבים לפינה לא פשוטה, ולא בטוח שזה רע לנו. נקבל החלטה בלילה. האופציה הזו על פניו היא אופציה נכונה, אבל צריך לראות האם בנתונים הסופיים האופציה הזו תהיה נכונה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully