מפקד חטיבת הנח"ל החדש מת במהלך אימון כושר קרבי

אלוף-משנה שרון אסמן, שנכנס לתפקידו כמפקד החטיבה רק לפני 3 ימים, התמוטט במהלך אימון בבסיס במרכז הארץ. מפקדים ששהו לצדו הזעיקו צוותי רפואה, אולם בתום פעולות החייאה ממושכות נאלצו לקבוע את מותו. מהערכה ראשונית עולה כי לקה בלבו. בנט: "היה מטובי בנינו"

  • צה"ל
  • שרון אסמן
  • נח"ל
נכנס לתפקיד החדש לפני שלושה ימים בלבד. אסמן (צילום: דובר צה"ל)

מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה שרון אסמן, מת היום (חמישי) במהלך אימון כושר קרבי בבסיס בית ליד נתניה. במהלך האימון התמוטט אסמן, ומפקדים ששהו לידו ניסו לבצע בו החייאה. בהמשך הוזעקו צוותים רפואיים, בראשות רופא חטיבת הנח"ל, שביצעו בו פעולות החייאה ממושכות אולם לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. סיבות המוות טרם התבררו, אולם מהערכה ראשונית עולה כי לקה בליבו.

אסמן, שנכנס לתפקידו החדש כמפקד הנח"ל לפני שלושה ימים בלבד, יצא הבוקר לריצה בבסיס יחד עם רופא החטיבה ומפקדים נוספים. לאחר שסיימו את הריצה נכנסו לחדר הכושר למנוחה לקראת אימון הרמת משקולות. בזמן המנוחה התמוטט אסמן, כשרופא החטיבה מבצע בו פעולות החייאה, אך בסופן נקבע מותו של הקצין. מצה"ל נמסר כי נפתחה חקירת המשטרה הצבאית, ובסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית.

הוריו ואשתו שרון, בעבר קצינה בחטיבת דובר צה"ל, קיבלו את ההודעה על מותו. טרם נקבע מועד הלוויה.

עוד בוואלה!

אלמנתו של עמנואל מורנו: "נותנת גיבוי לבנט, בעד שימין ושמאל יישבו ביחד"

לכתבה המלאה
אסמן בטקס חילופי המפקדים, השבוע (צילום: דובר צה"ל)
בווידאו: טקס חילופי מפקד חטיבת הנח"ל, 28.6.21 (צילום: דובר צה"ל)

אסמן בן ה-42 נכנס השבוע לתפקידו כמפקד חטיבת הנח"ל במקומו של אל"ם ישראל שומר. בעקבות האירוע הטראגי הוחזר שומר לתפקיד המח"ט. בטקס החילופים נשא אסמן דברים ואמר: "בגבורה, ביוזמה ובענווה ננצח כל אויב. זו הדרך לאורה נמשיך לצעוד במסע להגנת המדינה. רוח חטיבת הנח"ל עוצבה על ערכי צה"ל ומורשת הנופלים, לוחמי ומפקדי החטיבה ותהווה מצפן עבור החטיבה ליישם הלכה למעשה את שליחותנו ומשימתינו - להוות צבא הגנה לישראל".

אסמן הצהיר על כוונותיו בפיקוד החטיבה ואמר: "אני מקבל לידי מתוך שליחות ומחויבות אדירה את הפיקוד על חטיבת הנח"ל - כור מחצבתי ודרך חיי: חטיבה בה לחמתי ולצערי בה איבדתי חברים, מפקדים ופקודים. חטיבת הנח"ל, אנו מוכנים ונכונים לכל משימה - נתייצב ראשונים בחזית למול כל אתגר, תוך מחויבות לעמידה במשימה וניצחון. נציב רף עליון ונקפיד לדחוף אותו מעלה ולהיות רלוונטים. זאת, תוך פעולה לאור ערכי הדבקות במשימה לאור המטרה, יוזמה, אחריות ורעות".

אסמן בזירת פיגוע בימיו כמפקד חטיבת בנימין (צילום: דובר צה"ל)

אלוף-משנה אסמן התגייס לחטיבת הנח"ל בשנת 1997 ושירת בצה"ל 25 שנה, במהלכן שירת בתפקידי שדה, פיקוד והדרכה. מעט אחרי הגיוס יצא אסמן לקורס קצינים, ובשנת 2002 החל לפקד על פלוגת הנ"ט בגדוד הסיור בחטיבה. בשנת 2008 שימש כסגן מפקד גדוד גרניט. ב-2013 התמנה למפקד גדוד שחם -931. במהלך שירותו בתפקיד לקח חלק במבצעים "שובו אחים" ו"צוק איתן", שם הוא נפצע במהלך הלחימה, אך חזר בכל זאת לקרב ולפקד על חייליו. לאחר כמה תפקידי פיקוד נוספים, התמנה השבוע אסמן למפקד חטיבת הנח"ל.

אסמן במהלך הטקס, השבוע (צילום: דובר צה"ל)

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ספד לאסמן בטוויטר: "בשם אזרחי ישראל, אני שולח תנחומים למשפחת אסמן על מותו של אל"מ שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל שהלך הבוקר לעולמו. אל"מ אסמן היה מטובי בנינו. הוא תרם את מיטב שנותיו לשמירה על ביטחון ישראל. לכתו בטרם עת היא אירוע מצער וכואב. ליבנו עם המשפחה היקרה".

מטעם שר הביטחון, בני גנץ, נמסר כי "הלב נשבר עם מותו בטרם עת של מח"ט הנח"ל אל"מ שרון אסמן. שרון, הוביל לוחמים בכל הגזרות, חי"רניק ייחודי, שצמח בחטיבת הנח"ל לאורך כל שרשרת הפיקוד. אני זוכר אותו היטב, כמג"ד בצוק איתן, מוביל לוחמים לתוך הרצועה בגזרת בית חאנון, חד וממוקד במשימה, מוביל את חייליו בגבורה ובשקט פנימי שכל כך אפיינו אותו. בטקס החילופים שלו לפני שבוע אמר שרון: 'בגבורה, ביוזמה ובענווה ננצח כל אויב'. כך נזכור אותו: גיבור, יוזם, ואיש צנוע ועניו שתרם רבות לביטחון ישראל. תנחומיי למשפחתו".

נשיא המדינה היוצא, ראובן ריבלין, התייחס לטרגדיה: "משפחת אסמן, ליבנו נשבר מול האסון הנורא. מותו של מח"ט הנח"ל, אלוף משנה שרון אסמן, בלתי נתפס ושובר לב. גיבור חיל ומצביא. איש מעשה עם לב רחב ואוהב לפקודיו ולכל הסובבים אותו. אני שולח אליכם חיבוק של נחמה ובוכה את לכתו אתכם".

מטעם ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, נמסר: "אני שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחתו של אלוף-משנה שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל, שהלך היום לעולמו במהלך פעילות גופנית בבסיס צה"ל במרכז הארץ. שרון תרם רבות לביטחון ישראל במשך כ-25 שנה, כששירת בתפקידי לוחמה ופיקוד. הוא נפצע במהלך מבצע "צוק איתן" בעת שירותו כמפקד גדוד "שחם", וביום פציעתו חזר לפקד על חייליו. אני מצדיע לו ומחבק את משפחתו - רעייתו, בנותיו, הוריו ואחיו".

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו מסר: "פיקוד הדרום מרכין ראש וכואב את נפילתו של מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף-משנה שרון אסמן ז"ל. שרון היה ממפקדי השדה המובילים בצה"ל, מפקד לוחם עתיר ניסיון קרבי במערכות האחרונות ובמשימות הביטחון השוטף. שרון היה אוהב אדם, איש נעים הליכות שהיווה דוגמה ומופת ללוחמיו ולעמיתיו".

מועד הלווייתו יפורסם בהמשך. אסמן (צילום: אתר רשמי, ללא)

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב, סיפר הבוקר על אסמן: "שרון אסמן בן 42, נשוי ואב לשניים, שרת בצה"ל כמעט כרבע מאה, בתפקידי פיקוד, מטה והדרכה. בתפקידו לפני האחרון היה קצין אג"מ של פיקוד הצפון. שירת ולחם ברצועת הביטחון, היה מפקד החטיבות המרחביות עציון ובנימין באוגדת יו"ש. במבצע צוק איתן היה מג"ד שחם מחטיבת הנח"ל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully