המשרד לאיכות הסביבה הודיע כי ברחבי הארץ נמדדו היום ריכוזים גבוהים מאד של חלקיקים נשימים עדינים שמקורם בסופת אבק. בריכוזים גבוהים אלו, החלקיקים מסוכנים לבריאות שכן קוטנם מאפשר את כניסתם לעומק דרכי הנשימה.
עקב מצב זה מומלץ לחולי לב, חולי ריאות, ילדים וקשישים להימנע ככל שניתן משהייה ממושכת בחוץ ומפעילות גופנית מאומצת. ליתר האוכלוסייה מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחוץ.
השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, ציין כי המשימה המרכזית של המשרד לאיכות הסביבה הינה הפחתת זיהום האוויר בערים הגדולות, זיהום הקוטל למעלה מ- 1,000 איש מדי שנה.
סופת האבק ברחבי הארץ מסוכנת לבריאות
כתבת וואלה! חדשות
3.2.2003 / 13:40