נתניהו: נתמוך בחוק האזרחות תמורת חוק יסוד ההגירה; בקואליציה סירבו

יו"ר האופוזיציה הציב תנאי בישיבת סיעה לתמיכה של האופוזיציה בחוק האזרחות. נתניהו אמר כי אם הקואליציה תסכים לקדם בקריאה טרומית את חוק ההגירה הנרחב שהציעו, הם "מוכנים להאריך בחודשיים את הוראת השעה". לפיד: האופוזיציה הופכת להיות נגד המדינה

28/06/2021

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו הציב היום (שני) תנאי לתמיכת מפלגות הימין באופוזיציה בחוק האזרחות ואמר כי בתמורה להצבעתן בעדו הקואליציה תצטרך לקדם את חוק ההגירה הנרחב שהציעו. בקואליציה דחו את ההצעה.

בישיבת סיעה אמר נתניהו כי אם הקואליציה תסכים לקדם את "חוק יסוד ההגירה שלנו - אנו מוכנים להאריך בחודשיים את הוראת השעה (חוק איחוד משפחות - י"א) בתנאי שנעביר באותו יום בקריאה טרומית את חוק יסוד ההגירה ונקים צוות שיחוקק את החוק תוך חודשיים".

נתניהו הסביר בפתח דבריו ואמר כי "אחד היעדים הגדולים של ממשלות בראשותי, זה להילחם על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כדי לעשות זאת בנינו גדר פיזית על גבול סיני אבל לא הסתפקנו בכך. ביקשנו לבנות גדר משפטית ולמלא את החסר בחוק יסוד: ההגירה. הסיבה שאנחנו רוצים להעביר את החוק הזה כי הוראת השעה הקיימת (חוק איחוד משפחות) לא עונה על הדרישה הרחבה שמטרתה לעצור מסתננים או כאלה שאינם אזרחי ישראל. הוראת השעה מכורסמת מידי שנה וכל פעם מוסיפים לה חריגים ומכסות וזה לא יכול לשמש חלופה".

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
בווידאו: נתניהו ולפיד התייחסו לחוק יסוד האזרחות (צילום: ערוץ הכנסת)

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף במהלך ישיבת סיעה את האופוזיציה והאשים כי היא פועלת נגד המדינה. "האופוזיציה הופכת להיות אופוזיציה למדינת ישראל", אמר. "אני רוצה לשאול מכאן את האופוזיציה: את מי בדיוק אתם מענישים? למי אתם גורמים נזק? זה התפקיד שלכם כאופוזיציה? להיות מוכי שנאה? להזיק לציונות? להזיק לזהות היהודית של ישראל? ההתנהלות הזו לא באמת גורמת נזק לקואליציה. אם כבר, זה מחזק אותנו ומאחד אותנו. זה מזכיר לנו למה היה חשוב כל כך להקים את הממשלה החדשה".

לפיד המשיך: "אני קורא למפלגות האופוזיציה להתעשת. תהיו אופוזיציה לנו, לממשלה, אל תהיו אופוזיציה למדינת ישראל ולאזרחי ישראל".

לפיד(צילום: פלאש 90, אולבייה פיטוסי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully