גנץ: בקרוב אגיש הצעה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות

שר הביטחון הודיע כי בכוונתו להביא לממשלה את ההצעה לאחר עבודת מטה של חודשים, ולאחר תיאום עם היועמ"ש שייערך בימים הקרובים. הוא עוד הבהיר כי הוא מצפה שכל שרי הממשלה יתמכו: "הפרשה הביטחונית החמורה בתולדות מדינת ישראל". הליכוד: "ממשיך ברדיפה עיוורת נגד נתניהו"

19/06/2021

שר הביטחון בני גנץ הודיע הערב (שבת) כי בכוונתו להגיש לממשלה בזמן הקרוב הצעת החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לרכש הצוללות וכלי השיט. זאת, לאחר עבודת מטה שקיים בתפקידו בחודשים האחרונים, ולאחר תיאום עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שייערך בימים הקרובים.

גנץ הבהיר כי הוא מצפה שכלל שרי הממשלה יתמכו בהקמת הוועדה: "אסור להשאיר את סימני השאלה פתוחים, ויש להסיק מסקנות רוחביות. אין להסתפק בהליך הפלילי מול הפרשה הביטחונית החמורה בתולדות מדינת ישראל". ממשרד הביטחון נמסר כי "ועדה זו תהיה בעלת יכולת בדיקה מעמיקה ובלתי תלויה, בניגוד לוועדה המשרדית שניסה שר הביטחון להקים, לאור התנגדות נתניהו לוועדת חקירה ממלכתית".

מהליכוד נמסר בתגובה: "בחודשים האחרונים בני גנץ אמר עשרות פעמים בתקשורת שאין שום סיבה לחקור את פרשת הצוללות הממוחזרת מפני שאפילו היועץ המשפטי לממשלה 'לא מצא לנכון לפתוח בחקירה'. מצער שגם אחרי שסרקו את הפרשה במסרקות ברזל ולא מצאו דבר ואחרי שבכירי המל"ל לשעבר העידו שלא נפל רבב ברכש הצוללות וכלי השיט, גנץ ממשיך ברדיפה עיוורת נגד נתניהו והליכוד".

עוד בוואלה!

פרשת הצוללות: אישום נגד גנור ובר יוסף, התיקים נגד שמרון וצ'ייני נסגרו

לכתבה המלאה
"אסור להשאיר את סימני השאלה פתוחים", גנץ(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

בכחול לבן תקפו את הליכוד בחזרה: "נראה שבליכוד צריכים להתעדכן לגבי מה אמר גנץ בחודשים האחרונים. ראש הממשלה והליכוד מנעו את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לאורך השנה האחרונה, וכעת הגיע הזמן להביא את הנושא לבדיקה מעמיקה, כדי שלעולם לא תתרחש פגיעה בביטחון ישראל".

לאחר סירובו של ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו לאשר הקמת ועדת חקירה ממלכתית, בנובמבר האחרון גנץ הודיע על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית לפרשת הצוללות, לה הקצה ארבעה חודשים להגשת הדוח הסופי. בראש הוועדה גנץ מינה את השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, שבעברו כיהן כשופט בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כפרקליט צבאי ראשי וכשופט צבאי. אך עוד לפני שהוועדה החלה את פעילותה, הכנסת התפזרה והוכרז על הבחירות לכנסת ה-24, וגנץ החליט להשהות את המאמצים להקימה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully