שיא עולמי חדש: אישה בדרום אפריקה ילדה עשרה ילדים

הבדיקות של האישה, בת 37, הראו כי ברחמה "רק" שמונה עוברים, אך בלידה התגלו שני תינוקות נוספים. "אני שמח. אני נרגש. אני לא יכול לדבר הרבה", אמר בעלה. לזוג כבר יש זוג תאומים. רק לפני חודש, אישה ממאלי ילדה תשיעיה במרוקו

  • דרום אפריקה
סוכנויות הידיעות
ציפתה "רק" לשמונה ילדים. ג'וסיאם תאמרה סיטהול (צילום: אתר רשמי, אתר רשמי)

אישה בת 37 מדרום אפריקה ילדה עשרה תינוקות, במה שעשוי להיות שיא עולמי חדש. בעלה של ג'וסיאם תאמרה סיטהול אמר כי הם נדהמו אחרי שהבדיקות הראו כי ברחמה יש "רק" שמונה עוברים.

"זה שבעה בנים ושלוש בנות. אני שמח. אני נרגש. אני לא יכול לדבר הרבה", אמר הבעל, טבוהו טסוטסי לאתר "פרטוריה ניוז" אחרי הלידה, שקרתה ביום שני בלילה. הזוג הם כבר הורים לתאומים, שנולדו לפני שש שנים.

לפי הדיווחים בדרום אפריקה, האישה נמצאת במצב טוב, אחרי שעברה לידה קיסרית בשבוע ה-29 להיריון בבית חולים בפרטוריה. ספר השיאים של גינס מסר לרשת BBC כי הוא בוחן את הלידה של סיטהול, שאירעה חודש בלבד אחרי שצעירה בת 25 ממאלי ילדה תשעה ילדים במרוקו. רק שתי עשיריות נוספות תועדו אי-פעם, אך אף אחד מהתינוקות לא שרד יותר מכמה ימים.

השיא הרשמי לפני הלידות המרובות האחרונות בדרום אפריקה ובמרוקו שייך לאישה מארצות הברית, שילדה שמונה תינוקות חיים ב-2009. רוב ההיריונות שבהם יש מספר רב של עוברים מסתיימים בהפלות, ובדרך כלל הן תוצר של טיפולי פוריות. עם זאת, הזוג הדרום אפריקני אמר כי ההיריון היה טבעי.

עוד בוואלה!

מרוקו: אישה ממאלי ילדה תשעה תינוקות

לכתבה המלאה

"נס"

לפני כחודש, סיטהול סיפרה כי ההיריון שלה היה "קשה מההתחלה" וכי היא מתפללת שהלידה תעבור חלק. היא סיפרה כי עברו עליה לילות רבים ללא שנה בשל החשש ממה שעתיד לבוא. "איך הם יסתדרו ברחם? האם הם ישרדו?", היא תיארה את דאגותיה בפני "פטרטוריה ניוז", אולם הרופאים הרגיעו אותה ואמרו לה שהרחם שלה מתרחב.

היא סבלה מכאבים ברגליה במהלך ההיריון, והרופאים גילו ששניים משמונת העוברים "לא בחצוצרה הנכונה". לדבריה באותה העת, "זה טופל והייתי בסדר מאז. אני ממש מצפה לילדים שלי".

בעלה אמר כי גם הוא מאושר עד השמיים, וחש כמו "אחד מבניו הנבחרים של אלוהים. אני מעריך את הנס הזה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully