משרד הבריאות ימליץ לחסן ילדים, מחלוקת לגבי רמת ההמלצה על החיסון

בדיון הוצג בפני חברי הוועדה ממצאים שהראו סבירות לקשר בין דלקת בקרום הלב ובשריר הלב לבין מנת החיסון השנייה. בוועדה הוחלט להוציא "המלצה מדורגת". כך לדוגמה, עבור ילדים עם מחלות רקע להמליץ להתחסן מיידית, ואילו עבור ילדים בריאים - להמליץ להיוועץ עם הרופא

02/06/2021
מתחם חיסוני קורונה של קופת חולים כללית, פתח תקווה, 17 בינואר 2021. ראובן קסטרו
רבים בדיון הסכימו כי הסיכון למתבגרים לא מחוסנים לחלות בקורונה באופן קשה גדול בהרבה מהסיכון הכרוך בקבלת החיסון. חיסוני קורונה בפתח תקווה(צילום: ראובן קסטרו)

הלילה (רביעי), אחרי חצות, ועדת החיסונים במשרד הבריאות סיימה את הדיון בעניין חיסון הילדים ובסופו הוחלט להמליץ על החיסונים למתבגרים, אולם ללא דחיפות. חילוקי דעות בין חברי הוועדה מותרו לגבי "רמת ההמלצה" על החיסון. ההחלטה הסופית תיתן בידי מנכ"ל המשרד, פרופסור חזי לוי בימים הקרובים.

בדיון הוצג בפני חברי הוועדה הממצאים מבתי החולים שהראו שיש סבירות לקשר בין מיוקרדיטיס (דלקת בקרום הלב ובשריר הלב) לבין מנת החיסון השנייה, במיוחד בקרב גברים בני 16-30. עד כה 275 חלו בדלקת בסמוך לקבלת החיסון. למרות זאת, רוב הנוכחים בדיון תמכו באמירה שלפיה הסיכון למתבגרים לא מחוסנים לחלות בקורונה באופן קשה גדול בהרבה מהסיכון הכרוך בקבלת החיסון. ובשיקלול כל הנתונים התועלת שבחיסון גבוהה ואכן מומלץ להתחסן.

סבירות לקשר בין דלקת בקרום הלב ובשריר הלב לבין מנת החיסון השנייה, במיוחד בקרב גברים בני 16-30. חיסוני קורונה בישיבת פוניבז'(צילום: ראובן קסטרו)

בוועדה הוחלט להוציא "המלצה מדורגת". כך לדוגמה, עבור ילדים עם מחלות רקע להמליץ ביתר שאת ואף לפתוח באופן מיידי, ואילו עבור ילדים בריאים - להמליץ להיוועץ עם הרופא. הועדה קבעה כי יש להמליץ להתחסן לבני בית המרבים לנסוע לחו"ל. החיסונים לבני הנוער יפתחו בתחילת השבוע הבא בקופות החולים, ולא בבתי הספר כבר שחשבו בהתחלה.

פרופסור נדב דוידוביץ', ראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון וחבר בקבינט המומחים של מגן ישראל אמר לוואלה! כי על אף תוצאות המחקר, הוא תומך בחיסון בני נוער: "לכל חיסון יש סיכון מסוים, נראה שהסכנה לחלות בקורונה עדיין גדולה יותר. זה בהחלט שווה בדיקה, אך אני עדיין מתכוון לחסן את הילד שלי בן ה-14".

עוד בוואלה!

ממונה הקורונה: "אין דחיפות לחיסון ילדים בישראל"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully