מבצע שומר החומות

רסיס פגע בקופה בספארי והיא נותחה: "שאר החיות ללא פגע"

בעקבות יירוטי כיפת ברזל נפל רסיס שפגע בחומת חצרות במתחם הקופים, וקופת המקוק נול נפצעה ונותחה. בעלי החיים הוכנסו לבתי הלילה הממוגנים לטובת שמירה על בטחונם. במקביל אותרה נפילה בפינת חי בשער הנגב. "לשאר החיות שלום, נגרם נזק לרכוש"

15/05/2021
בווידאו: ניתוח להוצאת רסיס מעמוד השדרה של הקופה נול (צילום: דוברות הספארי)

מטח רקטות כבד נורה לעבר מרכז הארץ בצהרי יום שבת, וגם הספארי ברמת גן נפגע כתוצאה מכך. הנפילה זוהתה דקות לאחר שהופעלה האזעקה ובבדיקה שנערכה על ידי העובדים שנמצאים במקום התברר כי אין נפגעים בנפש, אולם קופת מקוק בשם נול נפגעה מרסיס בעמוד השדרה ונותחה על ידי הצוות הווטרינרי.

דוברות הספארי ברמת גן מסרה כי בבדיקה ראשונית נראה כי מדובר בנפילת רסיס כתוצאה מיירוטי מערכת כיפת ברזל, שיצר נזק בחומת מספר חצרות באזור הקופים. כשהמטפלים יצאו מהמרחבים המוגנים הם הכניסו את בעלי החיים לתוך בתי הלילה הממוגנים לטובת שמירה על בטחונם. לדברי שגית הורוביץ דוברת הספארי "לא נגרם נזק משמעותי וכלל החיות בטוחות וללא פגע".

במקביל, כתוצאה מירי הרקטות האחרון, אותרה נפילה בפינת החי של אחד מיישובי שער הנגב. גם במקרה זה לא היו נפגעים. "לחיות שלום, נגרם נזק לרכוש" - כך נמסר מדוברות המועצה האזורית.

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל
הצוות הווטרינרי מכין את הקופה נול לניתוח(צילום: מערכת וואלה!, אתר רשמי)
זירת הנפילה בספארי ברמת גן, היום(צילום: אתר רשמי, דוברות הספארי)
נזקי פגיעת הרקטה בספארי, היום(צילום: מערכת וואלה!, אתר רשמי)
פגיעת הרסיסים בקיר מתחם הקופים בספארי, היום(צילום: אתר רשמי, דוברות הספארי)

כמה רקטות פגעו ישירות במבנים ברמת גן, ראשון לציון, גבעתיים, אשקלון ויבנה. מד"א דיווח על הרוג ברמת גן, כתוצאה מירי הרקטות. נפילות נצפו גם בלוד, בטייבה ובספארי ברמת גן, רקטה נחתה ליד ימית 2000 בחולון. אזעקות הופעלו בשומרון אולם לא דווח על פגיעות בנפש או ברכוש באזור זה. כוחות ביטחון, חילוץ והצלה הגיעו אל הזירות השונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully