וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

געגועי לפינקלשטיין

21.12.2000 / 8:43

במפלגות מאיישים את מטות הבחירות; בראש מטה ברק יעמוד ברק, בראש מטה הליכוד - שרון (עומרי); לבנון במרכז קמפיין ישראל אחת; אייל ארד יעבוד עם הליכוד, מוטי מורל מייעץ לפרס

המועמדים לראשות הממשלה מתחילים לאייש את מטות הבחירות שלהם, לקבוע את המסרים ולהקיף עצמם ביועצים. הסיסמאות שישטפו את מוחנו ב-47 הימים הבאים כבר פורסמו: "חייבם להמשיך קדימה" היא המסר העיקרי של אהוד ברק. "רק שרון יביא שלום" היא סיסמת הבחירות של שרון, שכבר מתנוססת על שלטי החוצות.

העובדה ששרון הוא מועמד הליכוד תהפוך את לבנון לנדבך העיקרי בקמפיין של ברק. אנשי ההסברה שלו יחזרו ויזכירו מי הכניס את ישראל ללבנון – ומי הוציא את ישראל משם.

בראש מטה הבחירות של אהוד ברק יעמוד אהוד ברק. מזכ"ל העבודה, רענן כהן, ישמש כממלא מקום. בצוות האסטרטגי יהיו חברים כל בכירי העבודה. ברשימות עדיין מופיע שמו של שמעון פרס, שמחכה להכרעת מרצ בעתידו. בראש הצוות האסטרטגי יעמוד השר שלמה בן עמי. יוני קורן, מכוכבי מערכת הבחירות הקודמת וראש לשכתו של ברק בתקופה שהיה רמטכ"ל, יהיה ראש המטה האישי של ברק. יוסי ביילין, נאוואף מסלחה וסאלח טאריף יהיו ראשי המטה הערבי. בראש מטה העולים הציב ברק את אפרים סנה, סופיה לנדוור ויאשה קדמי.

יו"ר הליכוד אריאל שרון מינה את בנו, עומרי, כראש המטה האישי שלו. לתפקיד ראש מטה הבחירות ימונה ככל הנראה ח"כ סילבן שלום. שלום כבר מתלווה לשרון בפגישותיו עם ראשי המפלגות שבתמיכתם מעוניין הליכוד. לימור לבנת, שבשתי מערכות הבחירות האחרונות שימשה כראש מטה ההסברה, לא מיועדת הפעם לתפקיד זה.

האלוף מאיר דגן, שהודיע אתמול על הצטרפותו לליכוד, מיועד לתפקיד המסביר הבטחוני בקמפיין. דגן היה ראש המטה ללוחמה בטרור בשלכתו של ראש הממשלה לעבר בנימין נתניהו. אתמול פורסם כי שרון מנסה לגייס אלופים במיל' נוספים, בהם יוסי פלד ואלוף פיקוד הדרום הפורש, יום טוב סמיה.

מבחינת יועצי התקשורת, משחק הכיסאות המוסיקליים בעיצומו: מוטי מורל, שעבד עם ישראל בעליה בבחירות האחרונות ושב-96' המציא את סיסמת הליכוד "פרס יחלק את ירושלים" מייעץ כיום לפרס ומועמד להיות ראש המטה שלו במקרה שיחליט להתמודד. בראש צוות ההסברה של ברק יעמוד משה גאון, מנהל הקמפיין הוא אחד מכוכבי פרשת העמותות, טל זילברשטיין וגם בני גאון יסייע בהסברה.

אייל ארד, שעבד ב-96' עם בנימין נתניהו וב-99' עם מפלגת המרכז, יעמוד בראש צוות ההסברה של אריאל שרון. מקורות בליכוד מסרו כי יועץ הסתרים ש של נתניהו, ארתור פינקלשטיין, לא יהיה מעורב הפעם בקמפיין הליכוד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully