וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בסיוני: "אני תומך בהמשך האינתיפאדה עד לסילוק הכיבוש הישראלי"

21.12.2000 / 8:36

שגריר מצרים בישראל, שהוחזר לאחרונה לקהיר, מביע תמיכה בהמשך האינתיפאדה הפלסטינית עד להשגת כל יעדיהם; הוא מדגיש כי העם המצרי אינו מעוניין בנורמליזציה עם ישראל וכי המפגשים בין קבוצות שלום ישראליות ומצריות אינם מלמדים על נורמליזציה כלשהי


מאת שי שריג

מוחמד בסיוני, שעד לאחרונה שימש שגרירה הנצחי של מצרים בישראל, מביע הבוקר תמיכה רבה בהמשך האינתיפאדה הפלסטינית עד להשגת כל מטרותיה.

בראיון לעיתון "א-שרק אלאווסט" אומר בסיוני: "אני תומך בהמשך האינתיפאדה, משום שהיא נועדה להביא לשלום ולא לאלימות. לדעתי, האינתיפאדה צריכה להימשך כאסטרטגיה ולהיפסק כטקטיקה, משום שצריך להביא בחשבון את האבדות והנזקים הגדולים שנגרמים במהלכה. האינתיפאדה חייבת להימשך עד לסילוק הכיבוש הישראלי, אך מבלי לשתק את חיי היום יום בשטחי הרשות".

בסיוני התייחס לנורמליזציה עם ישראל והדגיש כי המפגשים המשותפים לקבוצות שלום ישראליות ומצריות אינם מלמדים על נורמליזציה ביחסים בין שתי המדינות, אלא על "קיום דיאלוג בין הצדדים".

הוא מציין כי שיתוף הפעולה בתחום האקדמי ובהרצאות באוניברסיטאות הכרחי כדי לקיים דיאלוג בין שני הצדדים, כדי להבהיר האחד לשני את עמדותיהם. בסיוני מדגיש בצורה מפורשת: "לא מדובר בנורמליזציה. העם המצרי מתנגד לנורמליזציה עם ישראל, משום שהוא איננו מנותק מהאירועים בשטח ומהשימוש הישראלי המפורז בכוח נגד הפלסטינים".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully