וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נקמת החרדים: "נתמוך אפילו בפרס כדי להפיל את ברק"

21.12.2000 / 7:00

המפלגות החרדיות זועמות על ראש הממשלה בשל הצבעתו בעניין גיוס בחורי הישיבות; אמש ניסתה ש"ס לבצע מחטף בכנסת ולדחות את הגיוס; ח"כ רביץ: זה נראה כמו התגרות

מאת לירון מרוז

במפלגות החרדיות זועמים על הצבעתו של ראש הממשלה אהוד ברק במליאת הכנסת אמש בעניין החוק לגיוס בחורי הישיבות. ברק התנגד להצעת החוק הפרטית של חבר הכנסת יצחק כהן (ש"ס) שתאפשר דחייה של מספר חודשים עד שהכנסת תחוקק חוק בעניין.

הצעתו של כהן באה על רקע החלטת שופטי בג"צ הבוקר שסרבו להעניק אורכה נוספת לפטור מגיוס בחורי הישיבות. יו"ר הקואליציה, אופיר פינס, אומר בתגובה כי זהו מחטף מזעזע, "ש"ס לא מכבדים את פסיקת בג"צ בנושא. בתגובה עונה לו יצחק כהן מש"ס: "נראה שמרצ לא יחתמו לפרס ולכן אתם בלחץ. אל תדאגו יש מישהו אחר שיחתום לו".

"אנחנו שוקלים כל דבר כדי שהוא (ברק) לא יהיה ראש ממשלה, הוא צריך לעזוב את הזירה, הוא איש מסוכן מאוד", אמר ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לוואלה! חדשות. גפני הזכיר כיצד לפני מספר חודשים פעל ברק נמרצות למען העברת חוק טל, והתקשה להבין מדוע עכשיו הוא מתנגד למתן ארכה נוספת למציאת פתרון. "אף פעם לא ידענו כל כך מוקדם במי נתמוך לראשות הממשלה, אבל הפעם, כבר בשלב הזה ברור לנו שנעשה כל מאמץ כדי לסלק את ברק מהזירה הציבורית".

גם עמיתו של גפני לסיעה, ח"כ אברהם רביץ לא חוסך ביקורת מברק: "אני לא מבין אותו. הוא בדרך כלל לא מגיע לכנסת אז למה הוא טרח ביום כל כך עמוס לבוא, זה נראה כמו התגרות או שפיפות ראש מול כהן השינאה הגדול טומי לפיד".

למרות הביקורת הנוקבת, רביץ קצת פחות נחרץ בנוגע לתמיכה במועמדותו של פרס. "זה לא כל כך מתאים שאנחנו, החרדים, נתמוך בו. זה כאילו שאנו אומרים שהוא האיש שלנו לראשות הממשלה. אבל בכל זאת חשוב לציין שפרס, כשכיהן בתפקידים מרכזיים ידע להתחשב בנו".

גם המפד"ל ומקורבי דרעי מחזרים אחרי יהדות התורה

מלבד מועמדותו של פרס מחזרים מקורבים של שני מועמדים אפשריים נוספים אחרי יהדות התורה. מקורות במפד"ל, ששוקלת להריץ את מנהיגה הרב יצחק לוי, אמרו הערב כי יהדות התורה הבטיחה שתשקול בחיוב את תמיכתה במהלך הזה. מחר תתכנס המפלגה הדתית-לאומית ותחליט סופית האם להריץ את לוי.

אפשרות למועמדות נוספת שעלתה הערב היא על ידי מקורביו של אריה דרעי שמבקשים להריץ מועמד מטעמם. השם החם הוא של הרב אורי זהר. בשלב זה לא ברור האם מועמדות זו יכולה לצאת לפועל וכיצד תתקבל בש"ס. אולם, קיימת אפשרות כי בסופו של דבר ייתאחדו המפלגות החרדיות סביב מועמד אחד.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully