וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון ביקש מישראל בעלייה תמיכה רשמית במועמדותו

20.12.2000 / 17:57

יו"ר הליכוד נפגש עם ראשי ישראל בעלייה, וביקש מהם להודיע על תמיכה בו; בישראל בעלייה מתלבטים בשל האדישות ברחוב הרוסי; לחצים על שרנסקי להציג את מועמדותו לראשות הממשלה

מאת תולי שרגאי

אחר-הצהריים נערכה פגישה בין ראשי סיעת ישראל בעלייה, נתן שרנסקי ויולי אדלשטיין, לבין מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון וח"כ סילבן שלום. הפגישה נערכה ביוזמת אנשי הליכוד שביקשו מישראל בעלייה לשתף איתם פעולה בקמפיין הבחירות ולהודיע על תמיכה רשמית בשרון. בפגישה עלה גם נושא מועמדותו האפשרית של שרנסקי לראשות הממשלה, וראשי הליכוד ניסו לשכנע אותו שלא להציג את מועמדותו.

בפגישה, שנמשכה כשעה, לא הושגה הסכמה לגבי אופי שיתוף הפעולה בין המפלגות ולכן הוחלט להיפגש שנית הערב. מקורות בישראל בעלייה מוסרים כי ישנה בעיה מכיוון שהרחוב הרוסי אדיש למערכת הבחירות ואינו מתלהב משני המועמדים גם יחד. כפי שפורסם הבוקר בוואלה! חדשות, מתכוונת ישראל בעלייה להודיע על תמיכה גלויה במועמד לראשות הממשלה, להבדיל ממערכות בחירות קודמות, וכל הנראה יהיה זה שרון.

בתוך כך נמשכים הלחצים בקרב חברי המרכז של ישראל בעלייה, הקוראים לשרנסקי להתמודד לראשות הממשלה. ייתכן שמחר במהלך היום יכונס מרכז המפלגה לדון בנושא. עד כה נאספו למעלה מ-250 חתימות של חברי מרכז מתוך 600 בסך הכל, התומכים במועמדותו של שרנסקי. הוא עצמו עדיין מסרב להגיב בנושא.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully