וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב נמרודי נעצר בחשד לשיבוש הליכי משפט

20.12.2000 / 14:10

יו"ר מועצת המנהלים של מעריב שוהה בהסכמה במעצר בית מזה שלושה ימים בחשד שאיים על עד המדינה יגאל תם; טוען: ההליכים נועדו לפגוע בעתירתי נגד מינוי תנ"צ מזרחי לראש אגף חקירות

מאת אסף לוי

בית המשפט השלום בפתח תקווה התיר לפרסם כי יו"ר מועצת המנהלים של העיתון "מעריב", יעקב נמרודי, שוהה במעצר בית בהסכמה מזה שלושה ימים בחשד לשיבוש הליכי משפט והטרדת עדים.

היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יחב"ל), בראשה עומד תנ"צ משה מזרחי המסוכסך עם משפחת נמרודי, פתחה בחקירה נגד יעקב נמרודי לפני מספר שבועות, בחשד למעורבות באיומים על עד המדינה במשפטו של עופר נמרודי, יגאל תם. המשטרה חקרה את נמרודי בימים האחרונים וביקשה להחזיק אותו במעצר.

לפני מספר שבועות אמר תם במסגרת עדותו במשפטו של עופר נמרודי, כי הוא ומשפחתו נתונים לאיומים קשים על חייהם וללחצים לשנות את עדותו. על פי חשד המשטרה, מעורב יעקב נמרודי ומקורבו, אריה קרישק, העצור אף הוא, באיומים על תם ובניסיונות להניא אותו מעדותו.

לאור האיומים לכאורה, נקלע תם כי למצוקה נפשית קשה שהצריכה טיפול פסיכיאטרי ואשר בעקבותיה הופסקה עדותו בטרם הסתיימה. בשעה זו מתקיים בבית המשפט בפתח תקווה דיון בהארכת מעצרו של קרישק.

יעקב נמרודי טוען בתגובה כי "כידוע, הגיש יעקב נמרודי נגד תנ"צ מזרחי שורה ארוכה של תלונות על מעשים חמורים מאין כמותם שביצע מזרחי ואשר נתגלו בבית המשפט והוכחו גם בהחלטות בית המשפט, במסמכים רשמיים ובדברי מזרחי עצמו בעדותו. תלונות אלו כוללות בין היתר עדויות שקר, שיבוש הליכי חקירה ומשפט, העלמת ראיות ומעשים חמורים אחרים. בהכירי את שיטותיו המעוותות של לא היה לי צל של ספק כי הוא ינסה להסיט ממנו את האש על ידי ניפוח בלון נגדי ונקיטת הליכי חקירה חסרי שחר.

"עוד ברור כי הליכים אלה נועדו ללכלך ולהשמיץ ללא יסוד לקראת הבירור של עתירתי בבג"צ נגד ניסיון המינוי השערורייתי של מזרחי החשוד בפלילים לראש אח"ק. חקירות נואלות כאלה לא ירתיעו אותי ואני אעמוד על זכותי להוציא את האמת לאור ולהילחם נגד קידומו של אדם בלתי ראוי בלשון המעטה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully