דיפלומטים רוסים חזרו מצפון קוריאה - בקרון רכבת שהסיעו ידנית

הטיסות והרכבות בוטלו בצפון קוריאה במסגרת המאבק בקורונה, ועובדי השגרירות מצאו דרך יצירתית לשוב לביתם. עם הילדים והמזוודות, הם החלו במסע של 32 שעות בקרון, נסיעה של שעתיים באוטובוס וחצייה רגלית של הגבול. בתיעוד שהעלה משרד החוץ הרוסי הם סיכמו: "היה ארוך וקשה"

סוכנויות הידיעות
27/02/2021
בווידאו: דיפלומטים רוסים חזרו מצפון קוריאה בקרון רכבת שהסיעו ידנית (צילום: רויטרס)

שמונה דיפלומטים רוסים ובני משפחותיהם, בהם ילדה בת שלוש, חזרו מקוריאה הצפונית למולדתם על קרון רכבת שנאלצו לדחוף בעצמם. זאת בעקבות הגבלות הקורונה בפיונגיאנג, הכוללות ביטול טיסות ונסיעות ברכבת.

בסרטון שפורסם בחשבון הטלגרם של משרד החוץ הרוסי, תועדו הדיפלומטים ומשפחותיהם מנופפים ומריעים בעודם מתקרבים לגבולות מולדתם אחרי מסע של 32 שעות בקרון, נסיעה של שעתיים נוספות באוטובוס, וחצייה רגלית של הגבול.

כוכב הסרטון היה הדיפלומט ולדימיר סורוקין, שדחף את הקרון העמוס בנשים ומזוודות לבדו במשך יותר מקילומטר. "המסע הביתה היה ארוך וקשה", פרסם משרד החוץ הרוסי. "כדי לצלוח את המסע הכנו קרון רכבת מראש, הנחנו אותו על המסילה, העמסנו עליו את הילדים ואת הציוד, והתחלנו בחלק החשוב ביותר של המסע - ההליכה ברגל לצד הרוסי".

הדיפלומטים בדרך לרוסיה(צילום: רויטרס)
דיפלומטים בקרון רכבת מקוריאה הצפונית לרוסיה, 26 בפברואר 2021(צילום: רויטרס)

קוריאה הצפונית סגרה את גבולותיה בינואר 2020, כדי למנוע מנגיף הקורונה שהופיע בסין, שכנתה, לחדור לגבולות המדינה. כתוצאה מכך, בוטלו כלל הטיסות והרכבות מהמדינה לרחבי העולם, ודיפלומטים ואנשי צוות רבים הוחזרו למולדתם.

בניגוד למדינות רבות אחרות, החליטה רוסיה, שלה קשר הדוק עם קוריאה הצפונית, להשאיר את עובדיה במדינה כדי לשמור על נוכחותה הדיפלומטית באזור. "שירות דיפלומטי זה לא דבר פשוט", נמסר מדובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, שהוסיף: "זו נראית עבודה נעימה ואלגנטית, אולם במציאות היא מורכבת מאוד, וגם דברים כאלו עלולים לקרות".

תושבי קוריאה הדרומית לא פספסו את ההזדמנות להגיב. "אני שמח שלא נולדתי בקוריאה הצפונית", פרסם תושב ברשת חברתית. אחר הוסיף: "בבקשה תחזיר את העגלה שלך למקום שבו מצאת אותה".

עוד בוואלה!

אזרח גרמני העביר לרוסיה שרטוטים של מבנה הפרלמנט

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully