וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשם העמותות: שלוש עמותות שפעלו למען בחירת ברק עברו על החוק

20.12.2000 / 10:29

הממצאים הוצגו הבוקר בפני הוועדה לביקורת המדינה; הרשם ממליץ לסגור את עמותת "רובד" ולהטיל קנס על ראשיה; דובר מפלגת העבודה: הרשם - איש ליכוד שפועל בצורה מגמתית


רשם העמותות, עמירם בוגט, מציג היום את ממצאיו בפרשת העמותות של ברק בפני הוועדה לביקורת המדינה. הרשם מצא כי שלוש עמותות שפעלו לטובת ברק בבחירות הקודמות עברו על החוק מכיוון שפעלו לא למטרות שלשמן קמו.

בממצאיו של הרשם הוא צפוי להמליץ לפרק את עמותת "רובד" לקליטת עליה. את העמותה הקים גיסו של ראש הממשלה, דורון כהן, וכן איש העסקים לוני רפאלי. בוגט צפוי להמליץ להטיל קנס על השניים. עמותת רובד מימנה סקרים עבור מטה ברק וכן העמידה את מנגנוני העמותה לטובת מטה ברק. עוד צפוי להיחשף כי כהן סירב לשתף פעולה עם חוקריו ושמר על זכות השתיקה. במפלגת העבודה טוענים כי העמותה כבר פורקה.

יושב ראש הועדה לביקורת המדינה, ח"כ עוזי לנדאו (ליכוד), האשים בישיבה את המשטרה בזלזול בטיפול בחקירת העמותות.

דובר מפלגת העבודה אמר לקול ישראל כי רשם העמותות, שהוא איש הליכוד, פעל במגמתיות ועל פי הנטיות הפוליטיות שלו. לדבריו הוכח בעבר כי הוא ממהר לחרוץ את דינן של עמותות מפלגת העבודה בעוד שבעמותות הליכוד אינו מתעסק. למרות זאת, נאמר בהודעה כי מפלגת העבודה, "אינה מתנגדת לחקירה שתוציא את האמת לאור".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully