וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דאגה במשטרה: נערות ישראליות משמשות כשפחות מין ברשות הפלסטינית

20.12.2000 / 9:29

הנערות מתאהבות בצעירים פלסטינים שמסממים אותן ומעסיקים אותן בזנות, חלקן מתאסלמות; בשנה האחרונה נרשמו במשטרה כ-30 מקרים מסוג זה; הרשות מנסה להחזיר חלק מהנערות

במשטרת ישראל נרשמו בשנה האחרונה 30 מקרים בהם נערות בגילאי 15-19, הועברו לתחומי הרשות הפלסטינית, שם סוממו, נוצלו מינית והפכו לשפחות מין.

על פי המידע שבידי המשטרה, הנערות מגיעות ברוב המקרים ממשפחות מצוקה, חד הוריות, וחלקן אף עולות מחבר העמים. "מעריב" מפרסם היום כי הנערות ככל הנראה מתאהבות בצעירים ועוזבות את בתיהן. הצעירים לוקחים את הבנות לתחומי הרשות הפלסטינית ושם מסממים אותן ודורשים מהן לקיים יחסי מין עם גברים רבים. חלק מהנערות אף מתאסלמות במהלך התקופה.

ראש מדור נוער במטה הארצי, סגן ניצב סוזי בן ברוך, ציינה אתמול כי מדובר בבעיה הולכת ומתרחבת. "נתקלנו בבעיה בפעם הראשונה לפני כשנה, ובחודשיים האחרונים אנחנו נתקלים בעוד ועוד מקרים", היא אומרת.

הנערות נמצאות בדרך כלל לאחר ההיעלמות במרכזי ערים על קו התפר, באזור כפר סבא וירושלים, כשהן מסוממות. ברוב המקרים הנערות מסרבות למסור פרטים על החוויות שעברו ברשות. "אנחנו מאתרים את הנערות לאחר שנזרקו לרחובות, בדרך כלל הן לא מעונינות להגיש תלונה, אם בשל החשש לחייהן או שהן מנסות לחפות על הגבר שניצל אותן".

במשטרה מנסים לשכנע את הנערות להעיד נגד האנשים שהעבידו אותן בזנות. "ללא שיתוף פעולה של הנערות קשה מאוד לפעול בעניין", אומרת סגן ניצב בן ברוך. במשטרה מציינים כי הרשות הפלסטינית, לכשהיא מגלה מקרים מסוג זה פועלת להחזרתן: "הנערות נמצאות במצב קשה שהן אינן מסוגלות לחזור בכוחות עצמן".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully