וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סופית – הבחירות ב-6 בפברואר

20.12.2000 / 9:06

ועדת הבחירות הודיעה כי היא לא מעונינת להתערב מבחינה פוליטית, אולם שבה והזהירה כי תתקשה לקיים את הבחירות באופן תקין; הסביב השני, ב-20 בפברואר; המלצה: שבתון בבחירות

התאריך הסופי בו יערכו הבחירות הוא יום שלישי ה-6 בפברואר - כך הודיע אתמול יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט מיכאל חשין. לדבריו אילו היה מחליט על דחיית הבחירות, היה בכך התערבות פוליטית, דבר שהוא אינו מעוניין בו. עם זאת השופט חשין חזר והזהיר כי ועדת הבחירות תתקשה לקיים את בחירות באופן תקין.

בעקבות הודעתו של חשין החליט יו"ר ועדת הבחירות של הכנסת, ח"כ אמנון רובינשטיין, כי לא יעלה היום במליאה את הצעת החוק שנועדה לשנות את מועד הבחירות מ-60 יום מאז התפטר ראש הממשלה ל-90 יום.

בעבודה ובליכוד היו וודאי מרוצים מהחלטת ועדת הבחירות. שתי המפלגות התאחדו בדרישתן שלא לדחות את הבחירות. אחת הסיבות לכך היתה שאלת ההתמודדות של השר שמעון פרס, ששתי המפלגות מעוניינות למנוע מפרס זמן נוסף להתארגנות.

אם יהיה מועמד שלישי לראשות הממשלה, ואיש מהם לא יזכה בסיבוב הראשון, יערך הסיבוב השני ב-20 בפברואר.

יופסקו שידורי התוכניות האישיות ברדיו

בינתיים נמשכות ההכנות לקראת הבחירות. ועדת החוקה ממליצה כי יום הבחירות לראשות הממשלה יהיה יום שבתון. הוועדה הסבירה כי אותן סיבות המחייבות יום שבתון בבחירות כלליות, קיימות גם בבחירות מיוחדות. ועדת הבחירות המליצה עוד כי אם יערך סיבוב שני, גם הוא יוכרז כיום שבתון.

גם בתקשורת עורכים שינויים לכבוד הבחירות. היום מפסיק קול ישראל לשדר את כל התוכניות האישיות ואת כל התוכניות בהם מדברים עם מאזינים עד תום הבחירות. "מעריב" מדווח כי הנהלת רשות השידור הגיעה להחלטה הזו במטרה למנוע תעמולת בתקופת הבחירות. גם בגלי צה"ל בוחנים את האפשרות להוריד משידור את התוכניות האישיות.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully