וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צו 8 בליכוד: שרון מגייס אלופים

20.12.2000 / 8:07

מאיר דגן מצטרף למטה בתפקיד בכיר; בליכוד מעוניינים גם בהצטרפותו של האלוף סמיה; שרון לוחץ להחזרת מרידור הביתה; יבקש מנתניהו להשתתף בתעמולת הבחירות

יום לאחר שהוכרז כמועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה, מתחיל אריאל שרון בניסיונות להקיף עצמו באנשים ידועי שם - ודרגות. גלי צה"ל מדווחים הבוקר כי שרון מנסה למשוך למטה הבחירות שלו אנשי צבא בכירים. האלוף במילואים מאיר דגן, שהיה ראש מטה הטרור בלשכת ראש הממשלה בתקופת בנימין נתניהו יצטרף למטה בתפקיד בכיר. דגן אמר כי "אני מצטרף לליכוד בראשותו של כל מי שיוביל אותו ואני שמח שזה אריאל שרון".

שם נוסף שהוזכר הוא האלוף במילואים, יוסי פלד, שנפגש לשיחה עם שרון. פלד שבמערכת הבחירות הקודמת הצהיר על תמיכתו בראש הממשלה, אהוד ברק, אמר כי "אני לא מדבר על שיחות בארבע עיניים". שחקן חיזוק אחר ששרון וחבריו בליכוד פוזלים אליו בימים האחרונים הוא אלוף פיקוד דרום, יום טוב סמיה, שיפשוט את מדיו בקרוב. עדיין לא ברור אם משהוא כבר פנה אליו.

ביום שישי יציג שרון את מטה הבחירות שלו. במטה צפויים לקחת חלק מרכזי בנו של שרון, עומרי, ומנכ"ל הליכוד, אורי שני. יו"ר הליכוד נפגש גם עם חברי הכנסת סילבן שלום ולימור לנת הציע להם לקחת חלק במטה הבחירות. הם לא סיכמו על תפקידים ספציפיים.

בשבוע הבא ייפגש שרון עם בנימין נתניהו וידון עמו על השתתפות נתניהו בתעמולת הליכוד. נתניהו אמר כי יתמוך בשרון.

שרון מבקש להשיב הביתה גם את פורשי הליכוד. בישיבת מרכז המפלגה הוא קרא לדן מרידור, לבני בגין, לרוני מילוא, למיכאל קליינר, לדוד לוי ומקסים לוי לשוב הביתה. "ידיעות אחרונות" מדווח כי עיקר המאמצים של שרון מתמקדים במרידור. השניים נפגשו מספר פעמים בתקופה האחרונה, אך לא סיכמו דבר.

בימים האחרונים פורסם כי מרידור ומילוא שוקלים להיפרד ממפלגת המרכז ולהקים חטיבה נפרדת שתצטרף לליכוד לקראת הבחירות. אולם כיוון שכרגע מדובר רק בבחירות מיוחדת האופציה הזו אינה רלוונטית. אתמול אמר מילוא כי "אפשרות הקמת חטיבה נשקלת, אך כרגע דבר אינו בוער". במקביל מופעלים לחצים כבדים על מרידור להציג את מועמדותו לראשות הממשלה.

אתמול פסלים, מחר סופגניות

שרון יפתח מחר את מסע הבחירות שלו בטקס הדלקת נרות במצודת זאב. אתמול הגיע שרון לטקס הסרת הלוט מעל פסל "האדם החושב" של אוגוסט רודן. הטקס הפגיש אתמול את שרון, האיש שהחליט, עם פרס, האיש החושב. השניים, שועלי קרבות שראו כבר הרבה בפוליטיקה, ובוודאי אחד מהשני, לחצו ידיים החליפו חיוכים ואפילו התייחסו למועמדות של האחר. שרון בנאומו הישר מול פניו של פרס, דיבר על ממשלת אחדות, ועליו כמי שיוביל אותה. פרס הביט בו במבט קפוא.

יו"ר הליכוד אריאל שרון אמר בהתייחסו להתמודדות הקרובה בבחירות: "אני בטוח כי אוכל להציג ממשלת ליכוד לאומי, כי אני יותר מקובל היום".

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully