וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדענים חשפו "עיר אבודה" במעמקי האוקיאנוס האטלנטי

19.12.2000 / 16:01

החוקרים הבחינו במגדלים עשויים מינרלים בגובה 54 מטרים; התגלית החדשה תסייע לחוקרים להבין את ההתפתחות הגיאולוגית של כדור הארץ ומקור החיים

חוקרים חשפו "עיר אבודה" במעמקי האוקיאנוס האטלנטי. החוקרים הבחינו במעיינות חמים ומגדלים מינרלים נוצצים. "אם זה היה על היבשה", אמר גיאולוג מאוניברסיטת דיוק, ג'ף קרסון, "זה בוודאי היה הופך לפארק לאומי".

משלחת המחקר שכללה מדענים מאוניברסיטת וושינגטון, הבחינה בתגלית שנחשפה כ-975 מטר מתחת לפני הים, באוקיאנוס האטלנטי הסוער. שטח הגנים שווה לזה של של מגרש כדור רגל.

המדענים נחושים בדעתם להמשיך את המחקר כבר ביום שבת, על מנת לבחון את אופייה של העיר האבודה. הממצאים יסייעו לחוקרים להבין את ההתפתחות הגיאולוגית של כדור הארץ, ומקור החיים. כמו גם את התנאים שעל כוכב צדק וכוכבים אחרים במערכת הסולרית שלנו.

חלק מהמינרלים שבעיר האבודה הצליחו להגיע במשך השנים עד לגובה של 54 מטרים, ובכך הפכו למגדל הגבוה ביותר שנצפה מתחת לפני הים. המגדל נוצר כתוצאה מהצטברות מינרלים שהתמוססו במים מבעבעים בסדק הקרוי "סדק תרמי".

המינרלים - מנצנצים בחשכת הים, נראים כמו נטיפים במערה או טירת נטיפים בחוף הים.

המדענים טוענים כי התגלית החדשה, לא רק נראית יפה אלא מכילה גילויים מדעים חשובים. המדענים מאמינים כי התהוות העיר החלה לפני מיליון שנה, כאשר קליפת כדור הארץ הייתה צעירה בהרבה.

"זאת תעלומה עבורי, מדוע לא הצלחנו למצוא במקום צדפות, שבלולים או סרטנים", אמר קרסון. "המיקרו אורגניזמים שחיים במקומות אלו, צריכים להיות שונים". החוקרים מקווים להמשיך ולבדוק את התגלית לעומק ועל ידי כך לקבל תשובות לשאלות רבות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully