וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן 12 נפגע בידו מהתפוצצות מטען חבלה

19.12.2000 / 10:49

שיחק בחומרי נפץ אסורים; לאחר ניתוח מסובך נאלצו הרופאים לכרות שתיים מאצבעותיו; הרופאים מזהירים: בחודש הרמדאן גדל מספר הילדים הנפגעים מחזיזים וחומרי נפץ

מאת מוטי גל

ידו הימנית של ילד בן 12 מאחד הכפרים בצפון נפגעה קשה כאשר חומר נפץ שהחזיק התפוצץ בידו, ביום חמישי האחרון. הרופאים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה עמלו במשך שעות להציל את ידו של הילד. בתום הניתוח נאלצו הרופאים לכרות שתיים מאצבעותיו ואצבע שלישית נכרתה בחלקה.

ד"ר שלום שטהל, מנהל מחלקת כירורגית כף יד בבית החולים, אמר כי הפיצוץ, ככל הנראה של חזיז שהחזיק הילד, פגע ברקמות כף היד. הניתוח המסובך שנעשה לילד, נועד להציל ככל שניתן את כף היד. הילד נותח אתמול פעם נוספת ויצטרך ככל הנראה לעבור עוד מספר ניתוחים כדי לשקם את ידו.

"לצערי זו תופעה שחוזרת על עצמה בעיקר בחגים המוסלמים", אמר שטהל, "לפני שנתיים היו לנו 20 ילדים שנפגעו מחומרי נפץ בתוך פרק זמן קצר. רובם נותחו מספר פעמים, ואחד הילדים נאלץ לעבור ארבעה ניתוחים נוספים מאז הפגיעה. זהו סבל גדול לילדים ומשפחותיהם". שטהל אף פנה באחרונה לנכבדי הציבור המוסלמי וביקש כי ידאגו להרחיק את הילדים מחומרי הנפץ. מהרשויות ביקש שטהל לאכוף את האיסור למכירת חומרי נפץ.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully