וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טיטאניק לייט

18.12.2000 / 22:05

ספינת תענוגות אמריקאית שנקלעה לסערה בלב האוקיינוס האטלנטי החלה לשקוע; 34 אנשי הצוות חולצו במבצע נועז על ידי מסוקים; למרבה המזל - לא היו נוסעים על הסיפון


תדמיינו את קפטן סטובינג, ג'ולי, אייזק והרופא הממושקף תלויים בין שמיים וארץ על כבל של מסוק חילוץ, באמצע האוקיינוס. זה מה שקרה ל-34 אנשי צוות אוניית תענוגות אמריקאית, שחולצו מהספינה בעיצומה של סערה בלב האוקיינוס האטלנטי.

"בריזה ימית 1" החלה לשקוע כשהיתה במרחק מאות קילומטרים מחופי וירג'יניה. הצוות שיגר אותות מצוקה וחיכה לנס. שני מסוקים של משמר החופים האמריקאי הוזנקו למקום. הם שלשלו סלים מיוחדים אל סיפון האונייה אליהם נכנסו אנשי הצוות. כוח החילוץ הביא את הניצולים אל בסיס של הצי בוירג'יניה. "הם שמחים שהם בחיים", אמר דובר משמר החופים ברנדן מקפרסון.

למרבה המזל לא היו נוסעים על האונייה, שגורלה לא ידוע. לאחר החילוץ היא נראתה צפה כשהיא נוטה על צידה. היא נמצאת בבעלות של חברת ספנות בינלאומית שבסיסה בפלורידה. האונייה היתה בדרכה מבוסטון לצ'רלסטון, בדרום קרוליינה. הצוות דיווח שרק מנוע אחד פעל. "היתה להם כנראה בעיה עם אחד הדודים, ואז הספינה החלה לשקוע", הוסיף דובר משמר החופים.

רק נוסע אחד אושפז בבית החולים, כיוון שהוא סובל ככל הנראה מבעיה בלב. חלק מאנשי שנפגעו מהחשיפה הארוכה לקור נבדקו על ידי רופא ושוחררו.0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully