וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקמפיין של ברק: העולים והערבים על הכוונת

18.12.2000 / 18:31

בישיבת הסיעה היום הציג יועץ התקשורת משה גאון את תוכנית מסע הבחירות; הקמפיין יהיה מורכב משלושה שלבים, ויתמקד במגזר הערבי ובעולי חבר המדינות; על המתחרים האפשרים לא דיברו

מאת הלית לוי

יועץ התקשורת משה גאון פרס היום בפני חברי סיעת העבודה את אסטרטגיית מסע הבחירות של ראש הממשלה ומפלגת העבודה. למרות שאפילו במפלגת העבודה עדיין לא ברור מי יתייצב לימינו של ראש הממשלה ומי, כשהדגש על שמעון פרס, יחליט להתמודד באופן עצמאי.

במה שדמה לשיעור מוטיבציה אמר משה גאון: "הניצחון תלוי רק בנו ובשיתוף הפעולה בינינו. יש לנו תשובה, אנחנו מוכנים ונכנסים כבר לשלב ב' של ההתארגנות עוד לפני שנקבעה אפילו זהות המתמודד". יועציו של ברק מודעים לקושי לגייס צבא לראש הממשלה, ולכן כבר עתה נאמר לח"כים: "אספנו חומר רב על היריב ונעשה בו שימוש. המפלגה תשמש כציר מרכזי בעבודת הקמפיין".

גאון פרס בפניהם תוכנית שלושה שלבים: שלב א' הוא יצירת התשתית, בסיסמה "חייבים להמשיך קדימה, אסור לחזור לאחור". שלב ב' יורכב ממינוי ראשי מטות, פעילות ארגונית, פעילות שטח, חוגי בית וכנסים. ראוי לציין שבימים האחרונים דחו שלושה מבכירי העבודה הצעות לשמש כראשי מטות לברק.

שלב ג' יורכב מקביעת סדר היום, תגובה מהירה, קמפיין טלוויזיה ורדיו וקמפיין שטח. קהלי היעד של ברק כצפוי הם ערביי ישראל ועולי חבר המדינות. שני המגזרים האלה, שתמכו רובם בברק בחירות האחרונות, יתקשו לתת הפעם את קולם לברק. לאחרונה אמר חבר הכנסת עבד אלמלכ דהמשה לוואלה! חדשות, כי "רבים מערביי ישראל יעדיפו לשים פתק לבן מאשר לתת את קולם לברק".

יחד עם זאת גם אנשיו של ברק וגם חברי הכנסת הערבים לוקחים בחשבון אפשרות של הסכם עם הפלסטינים שיכול להפוך את המגמה על פיה. מה שנדמה כנקודות שבהם יתמקד הקמפיין של ברק הן המשך הצמיחה, המשך תהליך השלום והרפורמה החברתית-אזרחית. אנשיו של גאון מאמינים כי התמקדות בנושאים אלו יעשו את המתבקש עבור ראש הממשלה.

במפלגת העבודה לא התרשמו יתר על המידה מהצגת קמפיין. אחד מהנוכחים אמר לוואלה! כי "זה הזכיר יותר שיעור חברה והעשרה מאשר דיון ענייני באסטרטגיה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully