וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זעם בליכוד על החלטת ש"ס: "חרפה כזו לא היתה בישראל"

18.12.2000 / 15:08

ח"כ איתן: אני קורא להם להתעשת ולחזור בהם מההחלטה הנלוזה; ח"כ שטייניץ: ש"ס וברק מקריבים את ביטחונה של ישראל; בעבודה מברכים ופועלים להעברת חוק נתניהו בכנסת

זעם בליכוד על ההחלטה של מועצת חכמי התורה של ש"ס שלא לתמוך בחוק לפיזור הכנסת. ח"כ יובל שטייניץ, ממקורבי נתניהו, אמר לאחר ההחלטה כי "חרפה כזו לא היתה בישראל. ש"ס מצד אחד וברק מצד שני פועלים לאינטרסים שלהם ומקריבים את ביטחונה של מדינת ישראל".

ח"כ מיכאל איתן הביע ספק באשר לסופיות ההחלטה של ש"ס. "אני לא בטוח כי זו ההחלטה הסופית של ש"ס. אני קורא להם להתעשת ולחזור בהם מההחלטה הנלוזה. ש"ס מכניסה אותנו לבחירות סרק. הציבור לא יסלח", אמר איתן.

גם יו"ר שינוי, יוסף לפיד, התרעם על ההחלטה, אולם לדבריו הוא לא הופתע ממנה. "הברית של ש"ס, העבודה ומרצ מתחדשת. מדובר במפלגות שמפחדות מבחירות. אין שום צידוק או הסבר אחר להחלטה הזו".

לפני שבוע הכריז נתניהו כי הוא יתמודד בבחירות רק אם הן יהיו כלליות. בעקבות החלטת ש"ס לא לתמוך בחוק לפיזור הכנסת ממתינים בליכוד לראות האם נתניהו ישנה את החלטתו. בעוד זמן קצר צפוי נתניהו להגיב על החלטת ש"ס.

בקואליציה מברכים על ההחלטה ופועלים להעביר הערב את חוק נתניהו ומיד לאחריו את החוק לפיזור הכנסת, כך שלא יהיה זמן לש"ס לשנות את החלטתה. בישראל אחת הטילו בצהרים משמעת סיעתית על התמיכה בחוק נתניהו. לעומת זאת בליכוד החליטו היום להתנגד לחוק נתניהו דבר שיקשה על הקואליציה להעביר אותו.

ח"כ דני נווה (ליכוד) אמר כי "חוק נתניהו הוא חוק רע. הדרך הנכונה, דרך המלך היא פיזור הכנסת. אני חושב כי צריך להתנגד לחוק נתניהו".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully