וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשד: העובדים במשרד הביטחון קבעו לעצמם אחוזי נכות

18.12.2000 / 10:16

החקירה במשרד נפתחה בעקבות דו"ח מבקר המדינה; לפי החשד: שני בכירים "סידרו" לעצמם אחוזי נכות על מנת לזכות בהטבות; במשרד עובדים 65 נכים רובם הוכרו כנכים בזמן עבודתם במקום

במשרד הביטחון מתנהלת בימים אלו חקירה נגד שני בכירים המשמשים כסגני אגף השיקום במקום. השניים, אלי חוף ונחום פרנקנטל, חשודים בכך שניצלו את מעמדם כדי לקבוע לעצמם אחוזי נכות גבוהים על מנת לזכות בהטבות כספיות להם ולמקורביהם.

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם היום כי על פתיחת החקירה הוחלט באחרונה בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה. בדו"ח, שפורסם לפני כשלושה חודשים נחשף כי חוף, שהחל את עבודתו במשרד כנכה בעל עשרה אחוזי נכות בלבד, העלה את דרגת הנכות שלו ל-60 אחוז במהלך עבודתו. החשוד השני, שכלל לא היה מוכר כנכה צה"ל, מוכר כיום כנכה בעל 27 אחוזי נכות.

על פי חשד נוסף שנבדק חוף קיבל החזרי הוצאות רכב כנכה של מערכת הביטחון, אף שמתוקף תפקידו כבר קיבל רכב מדינה באחזקה מלאה. פרנקל, לעומת זאת, "סידר" לעצמו מלגת לימודים בסך 20 אלף שקלים באמצעות ועדת עזבונות שהוא עומד בראשה. אולם הוא לא היה זריז במיוחד והספיק למשוך ממנה רק 600 שקלים עד שנלכד ברשתו של מבקר המדינה.

נתון נוסף שעולה מדו"ח מבקר המדינה הוא שלפחות 65 מנכי מערכת הביטחון הם עובדי המשרד או בני משפחותיהם. רובם קיבלו את אחוזי הנכות בתקופה שבה שימשו הם או קרוביהם בתפקידים מרכזיים במשרד הביטחון.

דובר משרד הביטחון אמר בתגובה כי לאור ממצאיו של דו"ח מבקר המדינה, נערכת בדיקה כוללת בנושאים שהועלו בו. "הבדיקה בעיצומה וכשתסתיים, יפורסמו ממצאיה", אמר הדובר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully