וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כסא חשמלי בבית החולים

18.12.2000 / 10:32

במרכז הרפואי "שיבא" החלו לטפל בבריחת שתן באמצעות כסא אלקטרומגנטי; הטיפול מחזק את שרירי שלפוחית השתן ומשפר את תפקוד העצבים באגן

מאת מוטי גל

הפרעה בשליטה במתן שתן היא בעיה ממנה סובלות נשים רבות. ההפרעה יכולה לנבוע מצניחת שלפוחית השתן, בדרך כלל לאחר מספר לידות, עקב כך מופיעה דליפת שתן במאמץ, בשיעול, צחוק, עיטוש או בהליכה מהירה. הפרעה אחרת נובעת מרגילות יתר של שלפוחית השתן והופעת התכווצויות בלתי רצוניות של שריר השלפוחית, וכתוצאה מכך קיים צורך תכוף להטיל שתן ביום ובלילה.

הטיפול המקובל בהפרעות אלו כולל מתן תרופות להרפיית השלפוחית ולחיזוק הסוגרים. התרופות חייבות להינתן לאורך זמן ואף כרוכות בתופעות לוואי רבות, במקביל לפיזיותרפיה המתרגלת את שריר רצפת האגן הרופפים באמצעות אלקטרודות המוחדרות לנרתיק. שיטה חדשנית שהוכנסה לשימוש במרכז הרפואי ע"ש שיבא מבטיחה את חיזוק רצפת שריר האגן, באמצעים לא פולשניים.

השיטה החדשה עושה שימוש בכסא אלקטרומגנטי: מדובר בכורסא מיוחדת עליה יושבת המטופלת כשהיא לבושה בבגדיה. דרך המושב מופעל שדה אלקטרומגנטי הגורם לכיווץ שרירי רצפת האגן, ללא כל כאב. מטרת הטיפול הנמשך כשמונה שבועות הוא חיזוק השרירים ושיפור תפקוד העצבים בעזרת שדות מגנטיים משתנים חוץ גופיים.

מטופלות שעברו עד כה את הטיפול החדש דיווחו על שיפור ניכר בשליטה במתן השתן. עם זאת מזהירים המומחים כי על המטופלת מוטל להמשיך ולתרגל בעצמה את הכיווצים גם בבית, אחרת עלולה הבעיה לחזור.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully