וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אהרונישקי: מינוי מזרחי אינו ראוי אך אקבל את תפקיד המפכ"ל

18.12.2000 / 10:27

אתמול ביקש המפכ"ל המיועד שהות לשקול את צעדיו לאור החלטת בן עמי; אהרונישקי מתנגד למזרחי בגלל הביקורת שהוטחה בו בפרשת נמרודי; מזרחי ייכנס לתפקידו בשבוע הבא

המפכ"ל המיועד, ניצב שלמה אהרונישקי, שוחח הבוקר בטלפון עם השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, והודיע לו כי הוא מקבל את מינויו של תנ"צ משה מזרחי לתפקיד ראש אגף החקירות. בכך נכנע אהרונישקי להחלטת בן עמי, שהוא התנגד לה נחרצות.

במסיבת עיתונאים שנערכה במטה הארצי של המשטרה, לאחר ההכרעה, אמר אהרונישקי "אני חשבתי וחושב שהמינוי אינו ראוי, אבל אני מקבל את התפקיד מתוך אחריות". אהרונישקי טען בדבריו כי מזרחי יאלץ להסתגל אליו ולא להפך "על מזרחי יהיה להתאים עצמו למפכ"ל החדש ולצוותו".

אהרונישקי ובן עמי הסכימו הבוקר על המשך סבב המיויים במשטרה. בן עמי אמר כי המינוי של משה מזרחי לתפקיד ראש אגף החקירות, "מקובל על כל אגף המשטרה. המינוי משקף את התלכדות כל הצמרת סביב המאבק בפשיעה", אמר בן עמי.

יעקב נמרודי נגד תנ"צ מזרחי

אהרונישקי התנגד למינויו של מזרחי בשל הביקורת שהוטחה בו על תפקודו במספר פרשות שהעיקרית בהן היא פרשת נימרודי. מזרחי הודה בעדותו בבית המשפט כי הסתיר מידע מהמפכ"ל וילק וראש אגף החקירות, ניצב יוסי סדבון, מחשש להדלפות. בן עמי אמר בעבר כי הוא רואה במזרחי קצין אמיץ שאינו חושש למצות חקירות קשות נגד אנשים רבי השפעה, וכי במינויו לראש אגף החקירות הוא מבקש להעביר מסר כי קצינים כאלה לא ייפגעו.

שתי התלונות נגד מזרחי הוגשו על ידי יעקב נמרודי, אביו של עופר נמרודי, בחודשיים האחרונים. נמרודי טען כי מזרחי העלים ראיות ושיבש הליכי חקירה. יעקב נמרודי האשים את מזרחי כי גרם להטעיה מכוונת של בית המשפט, במטרה להעצים את נפח החשדות נגד עופר נמרודי.

"הארץ" מוסר הבוקר כי היום מתכוון יעקב נמרודי להגיש תלונה נוספת נגד מזרחי, הכוללת חשדות לכאורה לעבירות נוספות של עדות שקר בבית משפט ושיבוש הליכי חקירה.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully