וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החיזבאללה: "דחינו הצעה ישראלית לשחרור גופות לוחמים תמורת מידע על החטופים"

18.12.2000 / 7:09

בכיר בארגון אומר הבוקר כי החיזבאללה ימסור פרטים על מצב חיילי צה"ל רק אם ישראל תסכים לשחרר אסירים הכלואים אצלה; גרמניה: החיזבאללה מציב קשיים, המו"מ עלול להימשך חודשים

מאת שי שריג

מקור בכיר בחיזבאללה מגלה הבוקר כי ארגונו דחה הצעה ישראלית למסור גופות של לוחמי החיזבאללה בתמורה לקבלת מידע על מצבם הבריאותי של החיילים החטופים, עדי אביטן, בנימין אברהם ועומר סועאד, שנחטפו מגבול לבנון לפני למעלה מחודשיים.

בהצהרות לעיתון הלבנוני "אלמוסתקבל" אומר הבכיר כי החיזבאללה לא יסכים למסור שום פרט על מצב החיילים החטופים, אלא בתמורה לשחרור מספר אסירים הכלואים בבתי הכלא בישראל. הוא שב והדגיש כי הארגון אינו מוכן לוותר על תנאי כלשהו מבין התנאים שהציב מנהיגו, חסן נסראללה, לפני מספר ימים: שחרור כל האסירים הלבנונים והערביים הכלואים בישראל וקבלת מידע על גורלם של נעדרים לבנוניים.

בתוך כך, ציין אמש חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם ארגון החיזבאללה, מוחמד ראעד, כי החיזבאללה מסרב לשחרר את החטופים הישראלים תמורת נסיגה ישראלית מאזור הר דב. "אנו מסרבים לקשור בין נסיגה ישראלית מאזור שבעא לסוגיית שחרור החיילים החטופים. זהו מחיר מדיני, ולכן לא נשלם אותו, משום שההתנגדות היא שתשחרר את חוות שבעא באמצעות לוחמיה" – הדגיש ראעד בראיון מביירות.

בסוף השבוע דיווח העיתון הלבנוני "אלכיפאח אלערבי" מפי מקורות בשגרירות גרמניה בביירות, כי התיווך הגרמני אמנם נמשך, אך נתקל בקשיים לא מעטים. המקורות אמרו לעיתון כי "המשא ומתן עשוי להימשך זמן רב, אולי אפילו עד לתקופת האביב, אם לא למעלה מזה". לדבריהם, המתווכים הגרמנים הופתעו מהדרישות שהציב החיזבאללה כתנאי לביצוע עסקת חילופי השבויים. "תנאים אלו מסבכים את המצב עוד יותר", הדגישו המקורות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully