עומאן מינתה שגריר חדש בסוריה לראשונה מאז פרוץ המלחמה

הסולטנות היא המדינה הראשונה במפרץ שמחדשת במלואה את היחסים הדיפלומטיים עם משטר אסד. איחוד האמירויות הערביות, שבעבר תמכה במורדים, פתחה מחדש את השגרירות שלה בדמשק ב-2018. חלק ממדינות ערב סבורות שיש למנוע את השפעתן של איראן וטורקיה, לאור ניצחונות אסד

  • עומאן
  • סוריה
רויטרס
רויטרס

עומאן מינתה שגריר חדש לסוריה - המדינה הראשונה מהמפרץ שעושה זאת מאז החרם על דמשק בעקבות מלחמת האזרחים במדינה. הסולטאנות היא אחת המדינות הערביות ששמרו על יחסים דיפלומטיים כלשהם עם משטר אסד מאז פרוץ ההתקוממות ב-2011, למרות לחץ של ארצות הברית ושכנותיה.

אתמול קיבל שר החוץ הסורי את כתב המינוי של השגריר החדש, טורקי בן מוחמד אל-בוסיידי, שמונה בצו מלכותי במרץ. כמה מדינות ערביות מנסות לחדש את יחסיהן עם סוריה אחרי שהצליחה להשתלט מחדש על רוב שטחי המדינה בשנים האחרונות, בגיבוי רוסיה ואיראן. זאת כדי למנוע את השפעתן של איראן וטורקיה הלא ערביות.

עומאן, שסולטאנה החדש הייתם הבטיח בינואר לשומר על יחסים ידידותיים עם כל המדינה, הותירה את השגרירות פתוחה, כמו בחריין.

עוד בוואלה!

מות הסולטאן: מעוז היציבות של המפרץ נכנס לעידן חדש ולא ידוע

לכתבה המלאה

איחוד האמירויות הערביות פתחה מחדש את נציגותה בדמשק בסוף 2018, ונציגה שם הוא בדרג ממונה על היחסים. היה זה ניצחון דיפלומטי לאסד, משום שהאמירויות הייתה אחת מכמה מדינות שגיבתה את המורדים נגדו, אף שבמידה פחותה מערב הסעודית וקטאר. שתיהן לא מקיימות יחסים עם דמשק.

כווית אמרה בעבר כי היא תפתח מחדש את שגרירותה אם תהיה הסכמה בליגה הערבית, שהשעתה את חברותה של סוריה ב-2011. ארצות הברית הטילה לאחרונה סנקציות על משטר אסד כדי למנוע את אספקת המימון שלו והזהירה כי כל מי שיעשה עסקים עם דמשק עשוי להיכנס לרשימה השחורה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully