וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ציפי רפאלי נכנסה לכלא, תרצה 16 חודשי מאסר

עודכן לאחרונה: 21.9.2020 / 10:37

רפאלי התייצבה בנווה תרצה לאחר שבית המשפט אימץ החודש את הסדר הטיעון בפרשת עבירות המס שלה ושל בתה הדוגמנית, בר רפאלי, שהחלה במקביל את עבודות השירות שנגזרו עליה. ביולי האחרון הורשעו השתיים בהתחמקות מתשלומי מס בשווי מיליוני שקלים

בווידאו: בר רפאלי החלה לרצות את עבודות השירות שנגזרו עליה/צילום: יותם רונן, עריכה: איתי עמרם

ציפי רפאלי הגיעה הבוקר (שני) לכלא נווה תרצה לתחילת ריצוי 16 חודשי המאסר שנגזרו עליה בפרשת עבירות המס שלה ושל בתה, בר רפאלי. על הדוגמנית נגזרו תשעה חודשי עבודות שירות, שהחלו אף הן היום. ציפי רפאלי הגיעה לבית הכלא כשהיא מלווה בעו"ד שני אילוז.

בשבוע שעבר אימץ בית המשפט את הסדר הטיעון של ציפי ובתה בר, במסגרתו הורשעו בחודש יולי בשורת עבירות מס בשווי מיליוני שקלים. בנוסף לעונשים, כל אחת מהן תשלם קנס בגובה 2.5 מיליון שקלים.

דיון בנושא עסקת הטיעון של ציפי ובר רפאלי. השלום, ת"א 20 ביולי 2020. מגד גוזני, אתר רשמי
הורשעה במסגרת עסקת טיעון. רפאלי בבית משפט השלום בתל אביב, יולי/אתר רשמי, מגד גוזני

"מדובר בביצוע עבירות במדרג הגבוה ביותר של עבירות המס", קבעה השופטת דנה אמיר במעמד הקראת גזר הדין. "אין משמעות ממשית לקולא לכך שהנאשמת בר הייתה חסרת ניסיון עסקי. בעת בחינת הענישה בחנתי את הענישה הנוהגת בעבירות כאלו, שקלתי שבמקרים רבים עברייני המס הם נורמטיביים ללא עבר פלילי, את תרומתן של השתיים לחברה ואת העובדה שלצד העונשים הן הסכימו על קנסות", המשיכה השופטת והוסיפה, "אכן עונש המאסר של בר רפאלי הוא מקל ביחס לעבירות, אבל נשקלו כלל הנסיבות במבחן האיזון ומסקנתי שמדובר בענישה כוללת שהיא סבירה".

התיק עסק בעיקרו בשאלה האם הדוגמנית הבינלאומית הייתה תושבת ישראל בשנים 2012-2009, שבמהלכן, כך על פי הערכות רשות המיסים, הפיקה הכנסות של כ-24 מיליון שקלים. על פי כתב האישום המתוקן, שבו הודו האם ובתה בעבירות המיוחסות להן, הן ביצעו שורת פעולות כדי להתחמק מתשלום מס על אותן הכנסות. כך למשל, דאגה האם שבשלוש דירות שבר התגוררה בהן בישראל באותן שנים, נכתב כי השוכרים הם אחיה או האם עצמה.

ציפי רפאלי ובר רפאלי בהשמעת גזר הדין בעניינן, השלום ת"א, 13 בספטמבר 2020. .אבשלום ששוני\ פלאש 90, פלאש 90
בר רפאלי בבית משפט השלום בתל אביב, ספטמבר/פלאש 90, .אבשלום ששוני\ פלאש 90

אישום שני מתייחס לשנים 2007-2014, ונוגע לעמלות בגובה 2.5 מיליון שקלים שקיבלה ציפי רפאלי בגין עבודתה של בר כדוגמנית בחו"ל. "על מנת להתחמק ממס בגין עמלות אלו, הסוכנויות העבירו את העמלות לחשבונות בנק בחו"ל על שמה של בר רפאלי או חשבונות של חברות בשליטתה. או לחשבונות זרים אחרים", אומרים בפרקליטות. "ציפי רפאלי לא דיווחה בדוחות השנתיים שהגישה למס הכנסה".

סעיף אישום דומה, אך נפרד, קובע כי האם ובתה לא דיווחו על הכנסות בגובה 4.5 מיליון שקלים שהרוויחו בשנת 2007. הכספים הופקדו בחשבון של חברה בשם Sweet Life שהוקמה בסינגפור והייתה בשליטת בר רפאלי - ולא דווחו לרשויות המס בישראל.

אישום רביעי נוגע ל"הנחות סלב" שקיבלה בר בשנים 2015-2009. הכוונה לפרקטיקה לפיה חברה נותנת לידוענים מוצרים שלה בחינם או בהנחות מפליגות, כדי לזכות בפרסום חיובי מעצם השימוש של הסלב במוצר. באותן שנים הגיעו הנחות הסלב שקיבלה בר לשווי של 2.5 מיליון שקלים. בין היתר היא קיבלה הנחה בתשלום דמי השכירות במגדלי היוקרה Yoo ו-W, והנחה במחיר הקרקע לקניית דירה בפרויקט בשם "בלו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully