וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזרח ישראלי נפצע קל מירי על מכוניתו בשומרון

17.12.2000 / 17:33

שלושה אירועים של ירי על אוטובוס היום בשטחים; שלושה פלסטינים נהרגו בעימותים עם כוחות צה"ל; הצבא אסר על ילדים להגיע למתנ"ס בנווה דקלים, עקב הירי

יום של אירועי ירי על רכבים ישראלים בשטחים.

פלסטינים ירו הערב לעבר אוטובוס אזרחי ליד ההתנחלות עופרה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אזרח ישראלי כבן 36 נפצע אחר הצהריים קל מירי שנפתח לעבר מכוניתו. האירוע התרחש בין הישובים מבוא דותן וחרמש בצפון השומרון. מסוק הוזעק לחלץ את הפצוע והוא הועבר לטיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה.

נמשכים ידויי האבנים על רכבים ישראלים בכפר אל-חאדר, הסמוך לבית לחם. חיילי צה"ל ירו כדורי גומי לעבר מידי האבנים, ופלסטיני אחד נהרג.

כוח צה"ל ירה הערב לעבר פלסטיני חמוש סמוך לישוב בית חגי בהר חברון. הפלסטיני נפצע ופונה לטיפול בבית חולים.

אש נורתה לעבר אוטובוס ישראלי שהסיע תלמידים ולעבר כוח צה"ל שליווה אותו ביישוב עותניאל, דרומית לחברון. אין נפגעים. פלסטינים ירו בצהריים אש לעבר המתנ"ס בנווה דקלים. הכדורים פגעו בקירות הבניין, לא היו נפגעים. בעקבות הירי לא התיר צה"ל לתלמידים להגיע למקום.

אוטובוס ילדים שיצא הבוקר מהיישוב מורג לכיוון בית הספר בנאות קטיף שברצועת עזה נורה מן המארב. לא היו נפגעים אך נזק נגרם לכלי הרכב.

הבוקר נורו יריות לעבר אוטובוס נוסף שנסע בין הישובים דוגית וניסנית ברצועת עזה, גם במקרה זה לא היו נפגעים. במחנה הפליטים קלנדיה נהרג הבוקר איש פת"ח בפיצוץ שהיה במכוניתו. לא ברור האם האיש, סמיח אל מלבי, נהרג מחיסול של כוחות הביטחון הישראליים או בפיצוץ מטען שהכין. דובר צה"ל סירב להתייחס לנסיבות מותו. אם אכן מדובר בחיסול, מדובר במחבל העשירי שנהרג בדרך זו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully