הגבר שלא הסתפר או שטף את שיערו כבר 80 שנה כי הוא חושש שזה יהרוג אותו

נגואן ואן צ'יין, הגרסה הויאטנמית של שמשון הגיבור, מאמין ב"דת הקוקוס" ולא הסתפר מזה 80 שנה - ומאמין שהוא ימות אם רק יסרק או ישטוף את השער שלו. שיערו מגיע ל-5 מטרים והריח שיוצא ממנו - אלוהים ישמור

15/09/2020
ל"רפונזל האמיתית", אלנה קרבצ'נקו, יש שיער באורך 1.80 מ' (TrippyTube)

זוכרים איך בכינו שהמספרות סגורות כי קצת ארך לנו השיער? אז קבלו פרופורציות: נגואן ואן צ'יין מוייטנאם לא הסתפר כבר כמעט 80 שנה. למעשה היום הוא בן 92 ומהרגע שפרש מבית הספר בגיל 12 הוא החליט שהוא לא נותן למספריים להתקרב לשיערו. כיום השיער שלו הוא רסטה אחת גדולה שמגיעה לאורך של חמישה מטרים. בניגוד לכל מיני מאריכי שיער שוברי שיאי גינס, נגואן לא עושה זאת כדי להרשים מישהו אלא פשוט כי הוא מאמין שהוא ימות ברגע שיעז לגעת בשיערו.

עוד בוואלה!

לא תאמינו כמה טינופת מסתתרת במברשת השיער שלכם - וזו הדרך לנקות אותה

לכתבה המלאה
האיש שסירב להסתפר במשך 80 שנה(צילום: רויטרס)

נגואן מדרום הדלתא של נהר המקונג, כ-80 ק"מ מערבה להו צ'י מין, מאמין באמונה מיושנת המכונה "דואה", דת הקוקוס, על שם מייסדה שטען שהוא ניזון אך ורק על קוקוס כדי לשמר את כוחו. האמונה נאסרה בווייטנאם ומוגדרת כשקרית, אולם נגואן מאמין בה בלב שלם אחרי שלדבריו אלוהים נגלה בפניו. "אני מאמין שאם אסתפר, אמות. אני לא מעז לשנות בשיער שלי שום דבר, אפילו לא לסרק אותו", הוא אמר לרויטרס, "אני רק מטפח אותו, מכסה אותו בצעיף כדי שיישאר יבש ונקי ודואג שיראה נחמד."

הוא מאמין שברגע שיספר או אפילו יסרק את שיערו - הוא ימות(צילום: רויטרס)

נגואן, הסוגד לתשעה כוחות ושבעה אלים, מאמין שהוא "נקרא משמים" לגדל את שערו, שאותו הוא אוסף תחת טורבן כתום. הוא נדרש להסתפר בבית הספר, אך פרש אחרי כיתה ג' והחליט שלא להסתפר, לסרק או לשטוף את שיערו שוב לעולם. "אני זוכר שהשער שלי היה שחור, עבה וחזק. סירקתי אותו והתרתי קשרים ממנו כדי שיישאר חלק", אמר, "אבל כשקיבלתי את הקריאה מהכוח האלוהי, ידעתי מיד שנבחרתי. נגעתי בשערי ובין לילה הוא הפך להיות ממש נוקשה. הוא נצמד חזק לראש שלי והפך להיות גוף זר משלו".

בנו טוען שראה אדם שמת לאחר שהסתפר ולכן מאמין באמונתו של אביו(צילום: רויטרס)

בנו החמישי של נגואן, לום, מסייע לו להתקיים עם השיער הארוך שלו. גם הוא מאמין בקשר שבין שיער לתמותה, לאחר שראה גבר שהלך לעולמו כשניסה לחבר מחדש את שיערו החתוך בחוט. "הדברים האלה נראים פשוטים אבל הם מקודשים", אמר לום בן ה-62, "בריאותו של אבי חשובה לי ולכן אעשה הכל כדי לשמור על שיערו".

  • שיער
  • אמונה
  • וייטנאם

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully