הכול בגלל עריק שחזר מהביוב: בהלת קורונה בצפון קוריאה

הרשויות בבירה פיונגיאנג הורו לזרים להקפיד על המגבלות, והציבו גלאי חום ומתקני חיטוי במקומות ציבוריים. זאת אחרי שהמדינה המבודדת אישרה מקרה ראשון בשטחה, אזרח ששב מהדרום

רויטרס
29/07/2020
בווידאו: חיטוי בירת קוריאה הצפונית אחרי גילוי מקרה קורונה ראשון (צילום: רויטרס)

הרשויות בקוריאה הצפונית הזכירו לאזרחים זרים החיים בבירה פיונגיאנג לציית למגבלות הקורונה - כך מסרה יום (רביעי) השגרירות הרוסית בעיר, בעקבות החשד למקרה ראשון של הנגיף במדינה. עוד נמסר כי משרד החוץ של קוריאה הצפונית פרסם אתמול הודעה הקוראת לזרים שלא לצאת מהעיר, לא לערוך כינוסים גדולים ולחבוש מסיכות, לצד כמה חוקים אחרים.

קוריאה הצפונית הכריזה מצב חירום והטילה מגבלות נוקשות נגד הנגיף, אחרי שהטילה סגר על עיר הגבול הדרומית קיסונג, אחרי שדיווחה על מקרה מאומת ראשון בשטחה - עריק לשעבר ששב באמצע החודש מהדרום דרך תעלת ביוב. הטלוויזיה הממלכתית הראתה אנשים עם ציוד מגן מטהרים מבנים ומשחטים באזור הבירה פיונגיאנג.

בלי מסיכות. קים וגנרלים בצבא מציינים את סיום מלחמת קוריאה(צילום: רויטרס)

לפי ארגון הבריאות העולמי, הוצבו גלאי חום ומתקנים לניקוי וחיטוי ידיים במקומות ציבוריים, כמו מרכזי קניות, מסעדות ובתי מלון. התסמינים שגילה אותו אדם שחזר מהדרום אחרי שלוש שנים הובילו את המנהיג קים ג'ונג און להכריז מצב חירום ביום ראשון, בהודאה חריגה של המשטר הקומוניסטי, שנתפסה כקריאה לעזרה מהקהילה הבינלאומית.

לקוריאה הצפונית הענייה יש מערכת בריאות מוגבלת, כשבתי החולים סובלים ממחסור בחשמל, תרופות ומים. היא תלויה בארגון הבריאות העולמי ברכישת תרופות, בשל הסנקציות הבינלאומיות שמוטלות על תכנית הגרעין שלה ומקשות עליה לייבא מוצרים.

בחודש האחרונים, היא קיבלה ערכות בדיקות וציוד מגן מארגון הבריאות העולמי וממדינות כמו רוסיה, אבל חלק מהסיוע נתקע בגבול בשל המגבלות שהיא הטילה.

החודש הודיעה קוריאה הצפונית כי היא החלה בבדיקות קליניות לחיסון לנגיף, אך מומחים מטילים ספק בכך.

עוד בוואלה!

שגריר ארה"ב בסיאול גילח את שפמו השנוי במחלוקת: "זה הוא או המסיכה"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully