וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משפחתה של חסרת בית תקבל מיליון דולר פיצויים ממשטרת לוס אנג'לס

16.12.2000 / 23:10

שני שוטרים ירו במיטשל מרגרט, חולת נפש, בטענה שתקפה אותם עם מברג; האגודה לזכויות אזרח התלוננה נגד השוטרים והוכיחה כי מיטשל נורתה לחינם; ביקורת חריפה נמתחה על המשטרה

עיריית לוס אנג'לס תשלם כמיליון דולר לקרוביה של אשה חסרת בית, תושבת העיר, שנורתה על ידי שני שוטרים. אלו טענו כי האשה התנפלה עליהם כשהיא חמושה במברג וכדי להגן על עצמם נאלצו לירות בה.

בהצבעה שנערכה בסוף השבוע בישיבת העירייה הוחלט פה אחד, להגיע לפשרה עם האגודה לזכויות אזרח שהגישה תלנה נגדה, בשמה של מרגרט מיטשל. "זו טרגדיה," אמר חבר המועצה, מרק רידלי תומס, שמתח ביקורת קשה על התנהגות משטרת לוס אנג'לס.

מיטשל, הומלסית מקומית, נורתה למוות במאי 99'. שני שוטרים ביקשו לעצור אותה כדי לבדוק האם גנבה את עגלת הקניות ששימשה אותה לנשיאת חפציה.

על פי גרסת המשטרה, השוטר נאלץ לירות במיטשל, אשה חולה בנפשה, לאחר שזו התנפלה עליו עם מברג באורך 30 ס"מ. אולם חמישה עדים מטעם התביעה, העידו שמיטשל מעולם לא התנפלה על השוטרים.

מפקד משטרת לוס אנג'לס, ברנרד פארקס, קבע אז כי הירי בוצע במסגרת חוקי פתיחה באש, אולם הוא נזף בטקטיקה בה בחר השוטר היורה. אולם ארגון זכויות האדם, הבודק בין היתר את פעילות משטרת לוס אנג'לס, קבע כי הירי חרג מהנהלים המקובלים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully