וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אני הנחתי את הפצצה שהביאה לחיסול בן דודי"

16.12.2000 / 9:01

כך סיפר עאלון בני עודה בראיון בלעדי מתא המעצר בשכם; הוא מפרט כיצד השתמש בו המודיעין הישראלי לחיסול בן דודו, בכיר הזרוע הצבאית של החמאס, לפני כשלושה שבועות; כעת הוא ממתין לביצוע גזר דינו – הוצאה להורג באשמת שיתוף פעולה עם ישראל

מאת שי שריג

השבועון הערבי "כול אלערב" פירסם אתמול ראיון בלעדי עם עלאן בני-עודה, שנידון למוות באשמת שיתוף פעולה עם ישראל וסיוע בחיסול בן דודו, אבראהים, שהיה אחד מבכירי הזורע הצבאית של החמאס, אבראהים בני עודה, לפני כשלושה שבועות.

"המודיעין הישראלי יצר איתי קשר באמצעות צד שלישי, קצין ישראלי שכינה עצמו 'רבין'. פיתו אותי והפעילו עליי לחצים רבים. הם הפילו אותי בפח כשצילמו אותי עם בחורות צעירות ישראליות ערומות ואיימו להפיץ אותן בקלטות וידאו. המודיעין הישראלי הבטיח לי המון, אבל לא קיים דבר. בין היתר הובטח לחתן אותי עם צעירה ישראלית ולהעניק לי תשלום חודשי קבוע לכל החיים".

בראיון מתא המעצר בשכם מגלה עאלון בני-עודה כי תפקידו היה בעיקר לבקר את קרוב משפחתו, אבראהים, בבית הכלא עד למועד שחרורו, אשר היה ידוע למערכת הביטחון בישראל. "הקפדתי לבקר אותו מידי שבוע. המודיעין הישראלי הוא שדאג ליצור איתי קשר בטלפון הנייד שלי על פי צרכיו. מרבית הפגישות היו בנצרת. לעיתים, הם היו קושרים את עיניי ומובילים אותי למקום מפגש בלתי ידוע. סך הכל קיבלתי סכום של 15 אלף שקלים בלבד מישראל".

כיצד בוצעה תוכנית חיסול בני-עודה? "ידעתי מתי אבראהים צפוי להשתחרר. גם ישראל ידעה על כך. באחת הפעמים שהייתי בישראל עם מכוניתי, היא נלקחה ממני והוחזרה כעבור שלוש שעות. זה היה בכפר ערבי, סמוך לעכו. אני הנחתי את הפצצה במושב המכונית. הם ביקשו ממני לבוא לאבראהים ביום השחרור ולתת לו את מכוניתי כדי שייסע בה לאן שירצה. וכך היה. הפצצה הוטמנה במשענת הראש של כיסא הנהג. כשנכנס אבראהים לכלי הרכב, התפוצצה הפצצה וערפה את ראשו.

"ביומיים שקדמו לחיסול אבראהים, שהיתי במלון בחיפה בליווי נערות ישראליות והמודיעין הישראלי".
על השאלה מדוע לא סיפר לאבראהים מה המודיעין הישראלי מתכנן לעשות לו, משיב עאלון: בהתחלה, לא חשבתי שזאת הכוונה שלהם. הם רק רצו שאודיע להם מתי הוא יוצא מהכלא, לא יותר מזה. עכשיו אני מתחרט על מעשיי". כעת ממתין עאלון לביצוע גזר דינו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully