מאות מתפרעים, שוטרים פצועים: מהומות בשטוטגרט בשל בדיקת סמים

שוטרים שערכו בדיקות סמים אצל קבוצות מבלים בפארק בעיר הגרמנית הציתה ליל של התפרעות. 20 שוטרים נפצעו וחנויות הושחתו ונבזזו. יותר מ-20 איש - חלקם לא גרמנים - נעצרו באירועים החריגים, שהותירו את העיר בהלם

אי-פי
22/06/2020
עריכה: איתי עמרם

המשטרה בשטוטגרט שבגרמניה עצרה 24 אנשים אחרי שכ-20 שוטרים נפצעו בעת בדיקת סמים, שהציתה ערב של מהומות. שוטרים וניידות הותקפו על ידי כנופיות וחנויות במרכז העיר הושחתו. לפי המשטרה, כמה מאות בני אדם היו מעורבים באירועים האלימים.

התקרית התרחשה בלילה שבין שבת לראשון, כשהמשטרה חיפשה סמים אצל קבוצות של אנשים שחגגו בפארק מרכזי. בתגובה, נופצו חלונות ראווה של חנויות ברחוב סמוך ואבני שפה נעקרו ממקומן. סרטונים שתיעדו את האירועים הועלו לרשתות החברתיות, והמשטרה ביקשה מעדי ראיה להעלות סרטונים שיכולים לספק מידע שיועיל לחקירה.

עוד בוואלה!

קרבות רחוב בין כנופיות צ'צ'ניות לתושבים בצרפת: "השלטון חדל לתפקד"

לכתבה המלאה
המשטרה התקשתה לעצור את ההתפרעות. חנות שניזוקה בשטוטגרט, אתמול(צילום: רויטרס)
ניפוץ שמשת חנות בשטוטגרט לאחר בזיזה של מספר חנוית באזור 21 ביוני 2020(צילום: רויטרס)
ניפוץ שמשת חנות בשטוטגרט לאחר בזיזה של מספר חנוית באזור 21 ביוני 2020(צילום: רויטרס)

המשטרה בשטוטגרט אמרה כי 200 שוטרים הגיבו לתקרית -19 מהם נפצעו. מפקד המשטרה, פרנק לוץ, אמר כי המצב הפך למתוח בשבועות האחרונים. מה שהוא תיאר בתור אנשים מ"סצינת המסיבות והאירועים" בשטוטרט, החלו להשתכר בפומבי ואימצו טון תוקפני ופוגעני כלפי המשטרה ברשתות החברתיות.

פוליטיקאים מקומיים ותושבים הביעו הלם מהמהומות, שכמותן לא ידעה העיר בעת האחרונה. בסך הכול, 40 חנויות ניזוקו, ותשע נבזזו. בין 24 העצורים, 12 תוארו כלא מקומיים.

  • גרמניה
  • שטוטגרט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully