וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות חידוש השיחות: תקריות ירי והרוגים בשטחים

16.12.2000 / 21:15

שישה פלסטינים נהרגו אתמול בשטחים; מטען חבלה התגלה ופורק ללא פגע בבקעה אל גרבייה; הפלסטינים ירו הערב על צור יגאל ובית חגי; עימותים בירושלים בתום תפילות יום השישי

למרות הידיעות על חידוש שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים נהרגו אתמול שישה פלסטינים בתקריות שונות ברחבי השטחים.

מטען חבלה התגלה אתמול בבקעה אל גרבייה. במשטרה מעריכים, כי גילוי המטען מנע פיגוע בישראל. המטען שהונח בשקית ליד מסגד, התגלה על ידי עובר אורח. חבלנים שהגיעו למקום פוצצו את המטען. איש לא נפגע. המשטרה פתחה בחקירה. כוח צה"ל פצע הערב מחבל פלסטיני, באזור החממות בכפר דרום ברצועת עזה. המחבל הצליח להימלט מהמקום.

בקבוק תבערה הושלך אתמול לתוך בית ריק, ביישוב מצפה נטופה ליד טבריה. המבנה עלה באש, אך שכנים יצאו מבתיהם והשתלטו על האש. הבית שהוצת נמצא קרוב לגדר המקיפה את היישוב. סמוך לגדר נמצאו עקבות רכב שהובילו לכפר בואיינה נוג'ידת, קרוב למצפה נטופה. משטרת העמקים פתחה בחקירה.

הערב ירו הפלסטינים לעבר כוח צה"ל בהתנחלות בית חגי, בדרום הר חברון. החיילים השיבו אש. לא היו נפגעים. אש נורתה הערב גם לעבר היישוב צור יגאל. הפלסטינים ירו מהעיר קלקיליה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

עימותים היו היום בירושלים עקב תפילת יום השישי השלישי של חודש הרמדאן. במהלך התפילות התנגשו פלסטינים שלא הורשו להיכנס לעיר העתיקה עם כוחות הביטחון הישראלים. במהלך ההתפרעויות נפצעו קל שבעה שוטרים ישראלים ועיתונאי, ונעצרו שבעה פלסטינים שהשליכו אבנים.

מקורות פלסטינים דיווחו כי צעיר פלסטיני נהרג במהלך התפרעויות סמוך ליישוב אריאל שבשומרון. לדברי הפלסטינים הצעיר נורה מאש חיילי צה"ל. בבוקר נורה ונהרג מחבל במחסום ארז שבצפון רצועת עזה. הפלסטיני הגיע למקום עם תיק ובו מטען חבלה וניסה לדקור חייל. החיילים שהיו במקום הבחינו בו והצליחו לירות ולהרוג אותו.

כוחות הביטחון הפלסטינים טוענים, כי עוד שלושה מאנשיהם נורו למוות על ידי חיילי צה"ל ליד ההתנחלות יצהר, בשתי תקריות נפרדות. בשכם טוענים כי באחד המקרים פותה פלסטיני על ידי סוחר ממזרח ירושלים להגיע למקום, שם נורה על ידי החיילים. בישראל טענו כי ההרוג עסק בהכנת מטען חבלה. לדברי הפלסטינים, נסיבות מותם של שני הפלסטינים הנוספים אינן ברורות. הפלסטינים דיווחו על הרוג נוסף ליד רמאללה, לטענתם, כתוצאה מירי ישראלי לעמדה של המשטרה הפלסטינית.

תקריות ירי רבות היו אתמול בשטחים. אחר הצהריים נפתחה אש לעבר כלי רכב ישראלי מכיוונם של שני כלי רכב פלסטינים ליד ביר זית מצפון לרמאללה. לא היו נפגעים. כלי הרכב הפלסטינים נמלטו לתוך שטחי הרשות. בצומת איו"ש ובחברון נורו בשעות הצהריים יריות לעבר חיילי צה"ל. לא היו נפגעים

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully