וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צרפת: פנסיונר הודה ברצח סדרתי שביצע לפני עשרים שנה

15.12.2000 / 16:15

האיש, נהג אוטובוס, נהג להסיע נשים מוגבלות מנטלית ואחר כך לרצוח אותן; סיפר שקיים עמן יחסי מין בהסכמה לפני הרצח; עלול שלא לעמוד לדין בהחוק הצרפתי של התיישנות עבירה

פענוח תעלומה מסתורית היה השבוע בצרפת. פנסיונר צרפתי הודה ברצח שבע נערות מוגבלות שכלית, 20 שנה לאחר שהן נעלמו ללא עקבות. האיש, אמיל לואיס בן 66, נהג אוטובוס לשעבר, הודה אתמול בפני חוקרי המשטרה כי חש דחף בלתי נשלט לרצוח את הנשים, בגילאי 16-29, אותן נהג להסיע מבתיהן לבית הספר. לדבריו, הוא רצח אותן לאחר שקיים עמן יחסי מין בהסכמה מלאה מצידן.

לואיס סיפר לחוקריו כי קבר את גופות הנרצחות בשדה הסמוך לנהר, בסביבות העיר אוקסר שבמרכז צרפת. הבוקר החלו כוחות משטרה לחפש את הגופות במקום.

לואיס עלול שלא לעמוד לדין כלל, זאת כיוון שעל פי החוק הצרפתי לא ניתן להרשיע אותו על מעשי רצח שבוצעו לפני יותר מעשר שנים. בני משפחותיהן של הנערות החלו בקריאות להתחיל במניין עשר השנים מרגע מציאת הגופות.

במשך שנים סברו חוקרי המשטרה כי הנערות פשוט ברחו, אולם שלוש שנים לאחר תחילת החקירה הודיעה המשטרה כי עדויות רבות שנצטברו ברשותה מצביעות על מעורבותו של לואיס במעשה.

בשנות ה-80 נכלא לואיס לחמש שנים לאחר שהורשע בהטרדה מינית של קטין. במקביל הוא נחקר בפרשת רצח של נערה שגופתה נמצאה באזור, אולם לא הוגש נגדו כתב אישום עקב חוסר ראיות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully