וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרסומים בגרמניה: ראש הביון מנהל את המו"מ על החיילים החטופים

15.12.2000 / 13:37

כך חשף היום עיתון גרמני; הקנצלר שרדר מקווה להביא להשלמת העסקה עד חג המולד; בכיר במועצה הפלסטינית: "ביקור בן עמי בפאריס עסק במתיחות בין ישראל לחיזבאללה ולא בערוץ הפלסטיני"

מאת שי שריג

ראש שירות הביון הגרמני (ה- BND), אוגוסט האנינג, הוא האיש שמונה על ידי גרמניה לנהל את המגעים בין ישראל לארגון החיזבאללה על מנת להביא לשחרור החיילים הישראלים החטופים. האנינג הגיע לביירות לפני כשבוע, שם הוא מקיים את המגעים עם החיזבאללה בעניין החטופים הישראלים. כך חושף היום העיתון הגרמני "די-וואלט".

קנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, הטיל את המשימה על האנינג מתוך אמונה ותקווה רבה להשלים את ביצוע העסקה לפני חג המולד. מקורות בכירים בגרמניה מציינים, כי שרדר מעוניין באופן אישי להביא להצלחת מאמצי התיווך הגרמנים. הוא מקפיד לקבל עדכונים שוטפים על קצב התקדמות מאמצי התיווך של האנינג בביירות.

השבוע דיווחו כלי התקשורת בלבנון כי "גורם ביטחוני בכיר מגרמניה" הוא שאחראי על ניהול התיווך בין ישראל לחיזבאללה, מבלי לחשוף את שמו ואת תפקידו. המודיעין הגרמני ידוע בקשריו הטובים במזרח התיכון, הן באיראן והן בלבנון, וזוכה לאמון רב מצד ישראל ומצד מדינות ערביות.

בתוך כך, גילה אתמול ראש המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, בתדרוך לעיתונאים זרים, כי הביקור החשאי שערך לפני מספר ימים שר החוץ הישראלי, שלמה בן עמי, בפאריס, "לא נועד לקיים שיחות עם בכירים פלסטיניים, אלא קשור למתיחות לאורך הגבול בין לבנון לישראל". אבו עלא אמר כי בן עמי נועד עם אישיות ערבית בכירה, אך סרב לנקוב בשמה.

בכיר בחיזבאללה: אנחנו דורשים את כל האסירים

בתוך כך, אמר סגן מנהיג החיזבאללה, השייח' נעים קאסם, בראיון לשבועון הלבנוני "מגאזין", כי "הכדור נמצא בצד הישראלי", בכל הקשור למגעים המתנהלים לקראת עסקת חילופי שבויים. "אנו דורשים לשחרר את האסירים הלבנונים ואת כל שאר האסירים ממוצא ערבי הכלואים בישראל", הדגיש קאסם.

ראש ממשלת לבנון, רפיק אלחרירי, הודה הבוקר בראיון לרדיו צרפת כי מתקיים תיאום הדוק בין החיזבאללה לשלטונות לבנון בכל הקשור למאמצי התיווך הגרמניים בין ישראל לחיזבאללה לקראת ביצוע עסקת חילופי השבויים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully