וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסתיימו התפילות בהר הבית בשקט יחסי

15.12.2000 / 13:02

מספר התפרעויות פלסטינים בכמה מוקדים במזרח ירושלים; ידויי אבנים ברחוב הוויה דולורוזה - שם היו מהומות קשות בשבוע שעבר; המשטרה פיזרה תהלוכה של מאות פלסטינים סמוך לשער הפרחים

התפילות בהר הבית הסתיימו היום בשקט יחסי. תהלוכה של מאות צעירים פלסטינים שקראו קריאות סמוך לשער הפרחים פוזרה באמצעות כוח פרשים של המשטרה. שלושה צעירים פלסטינים שיידו אבנים במקום עוכבו לחקירה.

עם תום התפילות החל ידוי אבנים של צעירים פלסטינים בשער האריות, המשטרה השיבה ברימוני הלם. כעת שקט במקום. גם ברחוב הוויה דולורוזה, בו היו בשבוע שעבר מהומות קשות, החלו מספר רעולי פנים ליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה במקום. המשטרה נמצאת ומשיבה ברימוני הלם וגז מדמיע ושומרת על איפוק יחסי. ליד מוזיאון רוקפלר ניסו מספר צעירים פלסטינים שלא הורשו להיכנס לתפילות להתפרץ לעיר העתיקה בכוח והחלו מיידים אבנים לעבר השוטרים.

המשטרה נערכה היום בכוחות מתוגברים, לקראת תפילות יום השישי, השלישי בחודש הרמדאן. היום, לראשונה מאז תחילת חודש הרמדאן הורשו פלסטינים מהשטחים, מגיל 45 ומעלה, להגיע לתפילות בהר הבית. 20 אוטובוסים, ובהם מתפללים מרחבי השטחים, הגיעו היום לירושלים. כ-3000 שוטרים איבטחו את התפילות.

בשבוע שעבר הסתיימו התפילות במהומות קשות ברובע המוסלמי. בניגוד לכניסה החופשית בשבוע שעבר, היום יורשו להיכנס בני 45ומעלה בלבד. יוזמה זו היא של הדרג המדיני מתוך ניסיון להוריד את מפלס התסכול בקרב הפלסטינים.

במקביל נערכים במשטרה לתפילות יום השישי האחרון לחודש הרמדאן שיחול בשבוע הבא. במשטרה מעריכים כי גם אם התפילות יעברו השבוע בשקט, בשבוע הבא המתיחות תגיע לשיאה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully