וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"בריטיש איירוויז" מחזירה את מטוסי הקונקורד לפעילות

15.12.2000 / 11:48

החברה הודיעה כי היא תיקנה את הבעיות הבטיחותיות במטוס תוך שימוש בטכנולוגייה ממסלולי המרוצים; המטוסים קורקעו לפני כחצי שנה לאחר ההתרסקות בפריס ו

חברת התעופה הבריטית, "בריטיש איירוויז", מתכוונת להחזיר לפעילות את מטוסי הקונקורד שבבעלותה, כבר בתחילת מרץ. מפקד הטייסת בחברה סיפר כי מטוסי הקונקורד נשמרים בתנאים מצוינים ונעשה בהם שימוש בטכנולוגיית "פורמולה 1".

בבריטיש אירוויז, נעשים מאמצים קדחתניים להחזיר לפעילות בתוך פחות משנה, את מטוסי הקונקורד שקורקעו לאחר התאונה הקטלנית בפריס לפני כחצי שנה.

חברת התעופה צפויה להיפגש עם חברת אייר פראנס, חוקרי אוויר, יצרנים ופקידי ממשלה מאנגליה וצרפת על מנת לבחון בשנית את שינויי הביטחון הקפדניים שנעשו במטוסים. חלק מהשינויים הם עטיפת מכלי הדלק של הקונקורד בריפוד מיוחד, בדומה לאלו שבמכוניות המרוץ של פורמולה 1. מטרת הפגישה היא לזכות חזרה באישור הטיסה.


"התכנון החדש של המטוסים נעשה על מנת שנוכל להבטיח שמקרה של שריפה כפי שאירע בפריס, לא יקרה שוב לעולם", אמר הטייס הראשי של הקונקורד, מייק בניסטר. פגישת הצוות הבטיחותי וסקירתו נעשית על מנת לזכות חזרה באישור הטיסה.

מטוסי הקונקורד של בריטיש אירוייז ואייר פראנס קורקעו בספטמבר, חודשיים לאחר תאונת המטוס בפריס, במהלכה עלה הקונקורד באש בעת ההמראה, דבר שהביא למותם של 113 נוסעיו ואנשי צוותו.

החוקרים בצרפת סברו עד עתה כי ההתפוצצות אירעה בשל פיסת מתכת שנותרה על מסלול ההמראה, גרמה לתקר באחד הגלגלים והביא להתפוצצות הדלק. עתה מאמינים החוקרים כי ההצתה במיכל הדלק נגרמה ככל הנראה גם מקצר חשמלי או בנזין לוהט שטפטף מהמנוע שבחזית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully