"עבר נקי": שני נערים נעצרו בחשד להצתת מטע של פלסטינים ושוחררו

בית משפט קבע כי יש חשד סביר לביצוע העבירה וקיים חומר חקירה מפורט על השניים, אך החליט לשחרר אותם למעצר בית של שמונה ימים. השופט הרבסט ציין שמדובר בקטינים ללא עבר פלילי וכי מעצרם אושר בדיעבד. עו"ד החשודים: "בית המשפט הבהיר למשטרה כי ראוי שתקיים את החוק"

נעצרו אמש לאחר מרדף משטרתי. ידיים אזוקות (צילום: ShutterStock)

שני נערים, תושבי יצהר ובת עין בני 15, נעצרו בחשד להצתת שדה ומטע זיתים ששייך לפלסטינים ליד ההתנחלות רחלים ביהודה ושומרון. בית משפט השלום בירושלים קבע היום (שלישי) כי יש חשד סביר לביצוע העבירה וכי ישנו חומר חקירה מפורט, אלא שאז החליט לשחרר אותם למעצר בית של שמונה ימים.

השניים נעצרו אתמול ברחלים לאחר מרדף של שוטרים והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בארבעה ימים. בדיון בבית המשפט היום ציין סנגורם עו"ד אביחי חג'בי כי בקשת הארכת המעצר לא אושרה על ידי סגן ניצב, כפי שנדרש בתקנות שעת חירום בתקופת הקורונה.

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבים? זו האמת

לכתבה המלאה
מטע עצי זית הרוס בא-תוואני שבדרום הר חברון, ינואר 19 (צילום: אתר רשמי, נסר נוואג'עה (בצלם/חקל))

בהחלטתו התייחס השופט שמואל הרבסט לכך שמדובר בקטינים ללא עבר פלילי וכן לעובדה שהוחלט להגיש בקשת מעצר אתמול, אך האישור ניתן בדיעבד. כמו כן, ציין כי ניתן לנטרל את המסוכנות באמצעות מעצר בית מלא. "בידי המבקשת ראיות טובות, אולם השילוב בין גילם של הקטינים, עברם הנקי, החלופה המוצעת והאפשרות לבצע פעולות החקירה גם בעת משוחררים מלמד כי נכון יהיה לשחררם בתנאים", אמר. בנוסף למעצר הבית, נקבע כי יורחקו מרחלים עד 28 ביוני.

עו"ד חג'בי שייצג את החשודים מטעם ארגון חוננו מסר כי "בית המשפט בהחלטתו הבהיר באופן חד משמעי למשטרת ישראל כי ראוי לה שתקיים היא את החוק עצמו, טרם עתירתה לבית המשפט שיפעיל סמכותו כלפי מפרי החוק. מכל מקום, מדובר בחשודים נעדרי עבר פלילי, חפים מפשע, אשר בשל שיקול דעת שגוי מצד משטרת ישראל, מצאו עצמם לילה מיותר מאחורי סורג ובריח".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully