וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הילארי תקבל 7.6 מיליון דולר עבור שחזור פרשת לווינסקי

15.12.2000 / 9:48

הגברת הראשונה צפוייה לכתוב ספר על זכרונותיה מהבית הלבן; הסכום שהוצע לה הוא הגבוה ביותר שהוצע לסופר אמריקאי עבור ספר אחד; לקלינטונים חובות כלכליים בסכום של 4 מיליון דולר

הילארי קלינטון מטפחת את התחביב החדש - לשבור את שיאי אמריקה. לאחר שנבחרה לכהן כסנטורית בניו יורק ובכך הפכה לאשת הנשיא הראשונה בארה"ב שנבחרה לסנאט, היא החליטה לפנות לעסקי הספרים. הגברת הראשונה צפויה לקבל 7.6 מיליון דולר עבור ספר זיכרונות שתכתוב על תקופתה בבית הלבן - הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם לסופר אמריקאי תמורת ספר אחד.

"ידיעות אחרונות" מפרסם היום כי הסכום אינו סופי ועשוי עוד לעלות, מאחר שארבע הוצאות ספרים גדולות עדיין נמצאות במרוץ אחר זכויות הפרסום. בספר תגולל קלינטון את חוויותיה מהבית הלבן, ובייחוד מפרשת מוניקה לווינסקי.

השיא הקודם בארה"ב, שייך ליו"ר מועצת המנהלים של "גנרל אלקטריק", ג'ק וולש, שקיבל שבעה מיליון דולר תמורת האוטוביוגרפיה שלו. השיא הרוחני שמור לאפיפיור יוחנן פאולוס השני, שקיבל 8.4 מיליון דולר עבור ספרו, אולם זה נדחק מהרשימה משום שתרם את הכסף למוסדות כנסייתיים.

הילארי תומכת ברעיון כתיבת הספר, אולי בשל החובות המשפחתיים שנותרו בקופת המשפחה כתוצאה מפרשת לווינסקי ופרשת וויטווטר, העומדים על ארבעה מיליון דולר. היא מתכוונת לחתום על חוזה בטרם תושבע לסנאט, מחשש שתהיה כפופה להגבלות שונות. כללי האתיקה של הסנאט קובעים כי סכום כזה יהיה בהתאם לכללי החוזים המקובלים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully