וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בדיקות הקורונה לילדי הגן בראשון לציון בו חלתה סייעת נמצאו שליליות

22.5.2020 / 17:13

הילדים נשלחו לבידוד מאז אתמול לאחר שהתברר כי הסייעת בגן "דני גיבור" אובחנה כחולה בנגיף. ראש העיר עדכן את ההורים בצעדים שננקטו, במקביל לחיטוי הגן ושני גנים נוספים סמוכים לו

עריכה: אביחי ברוך

בדיקות הקורונה שנערכו ל-20 ילדי גן הילדים "דני גיבור" בראשון לציון נמצאו שליליות היום (שישי), זאת לאחר שסייעת בגן אובחנה כחולה בנגיף. הסייעת אובחנה אתמול, מה שהוביל לבידודם של 20 הילדים. שעות בודדות לאחר שנודע כי הסייעת חלתה, העירייה פעלה לביצוע בדיקות בקרב הילדים, זאת כדי לצמצם עד כמה שניתן את הסיכוי להתפשטותו.

מוקדם יותר הבוקר קיים ראש העיר, רז קינסטליך, שיחת וידאו עם הורי ילדי הגן כדי לעדכן באופן הטיפול במקרה ומתן מענה לשאלות. במהלך השיחה, סיפר ראש העיר על הצעדים שנקטה העירייה לרבות בדיקות לילדי הגן השכן וחיטוי שני הגנים. בשיחה השתתפה גם אחות אפידמיולוגית ממשרד הבריאות שענתה להורים בנושאים מקצועיים.

בעיריית ראשון לציון הוסיפו כי עם החלטת הממשלה לחזרה לשגרה במערכת החינוך, הנחת העבודה בקרב צוותיה הייתה שתהיה התפרצות באחד ממוסדות החינוך. "מסיבה זו הוכנה תכנית עבודה מבעוד מועד שמטרתה לתת מענה מידי כדי לבודד את כל שמי בא במגע עם איש החינוך שנדבק ולצמצם את הסיכויים להתפשטות הנגיף".

לקראת החזרה ללימודים בגן כינור ,קריית ביאליק ,מאי 2020. משרד החינוך, אתר רשמי
הילדים אובחנו כשליליים לנגיף/אתר רשמי, משרד החינוך

מאז התחדשות הלימודים נרשמו כמה מקרים נוספים של הידבקות בקורונה במערכת החינוך. בבית ספר ברחובות אובחנו עד כה שמונה מקרי תחלואה בקרב שלוש מורות, שני תלמידים, שני בני משפחה של תלמידים, ובתה התינוקת של אחת המורות. בעקבות החשיפה לנגיף, הלימודים בבית הספר הופסקו, ובסך הכול 90 ילדים נכנסו לבידוד.

גם סייעת בגן לחינוך מיוחד בבני ברק אובחנה אתמול כחולה בקורונה. כמו כן, במעון של משרד העבודה והרווחה בתל אביב נדבק פעוט בן שנתיים, ובעקבות זאת 17 ילדים נכנסו לבידוד ביום שני השבוע. גם סייעת בגן עירוני בתל אביב נדבקה, ובעקבות זאת שבעה ילדים נכנסו לבידוד למשך שישה ימים.

בתל אביב עלה חשש אתמול שסייעת בגן פרטי בעיר חלתה אף היא, אולם כמה שעות לאחר מכן משרד הבריאות הודיע כי חלה טעות, וכי היא אינה נשאית של הנגיף. במשרד הבהירו לצוות הגן ולהורים כי ניתן לחזור לשגרה. "מהמעבדה הבודקת שטיפלה במקרה הסייעת של גן הילדים בצפון תל אביב נמסר כי בבקרה נוספת שנעשתה נמצא כי חלה טעות בתשובה שנמסרה וכי אשת הצוות אינה חולה בקורונה", כך נמסר מלשכת הבריאות מחוז תל אביב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully